تبلیغات

کله خوک به همراه پیامی توهین آمیز در دفتر مرکل

پلیس آلمان می گوید یک کله خوک را که پیامی «توهین آمیز» خطاب به «آنگلا مرکل» روی آن نوشته شده بود در دفتر صدر اعظم آلمان در شهر استرالسند در شمال شرق آلمان پیدا کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای انگلیسی 'ایندیپندنت'، منابع پلیس آلمان از ارائه اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری و فقط اعلام کرده اند که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

محبوبیت مرکل در نتیجه سیاست های لیبرالی اش در خصوص مهاجرت کاهش یافته است. سال گذشته بیش از یک میلیون نفر وارد اروپا شدند که عمدتا به دنبال اقامت نهایی در آلمان بودند؛ مساله ای که نگرانی هایی را درباره چگونگی ادغام آنها در بزرگترین اقتصاد اروپا برانگیخته است. 

نتایج نظرسنجی جدید موسسه «اینسا» که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد که تقریبا نیمی از آلمانی ها با صدراعظمی مرکل برای چهارمین بار در انتخابات سراسری سال آینده مخالف هستند. 

مرکل از سال 1990 کار خود را آغاز کرد و همچنان یکی از پرنفوذ ترین رهبران اروپا قلمداد می شود. اما در ماه های گذشته به دلیل بحران پناهجویان تا اندازه ای از محبوبیت وی کاسته شده است.

کاهش محبوبیت مرکل فقط به شخص وی مربوط نمی شود و نتایج نظرسنجی اینسا نشان می دهد که حمایت از دو حزب اصلی حاکم در آلمان، شامل حزب دمکرات مسیحی آلمان به ریاست مرکل و حزب خواهر خوانده اش در ایالت بایرن موسوم به اتحاد سوسیال مسیحی (CSU) کاهش یافته است و رای دهندگان به شکل فزاینده ای از تشکیلات سیاسی در کشور فاصله می گیرند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت با اشاره به کاهش محبوبیت این دو حزب به پایین ترین سطح از زمان جنگ جهانی دوم نوشت: اقدام مشابهی در فاصله گرفتن از احزاب اصلی در اتریش ماه گذشته به انتخاب رئیس جمهوری راست گرا و ضد مهاجرت در اتریش منجر شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز