تبلیغات

اشتغال اتباع غیرمجاز تنها با کارت مجاز است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از صدور 120 هزار کارت اشتغال برای اتباع بیگانه مجاز تا سال گذشته خبر داد و گفت: اتباع غیرمجاز تنها در مشاغلی اجازه کار دارند که برای آن کارت اشتغال گرفته باشند.

احمد لطفی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از این تعداد 108 هزار کارت کار تحویل شده و 12 هزار کارت دیگر در مرحله شناسایی و تحویل است.

وی ادامه داد: متاسفانه اشتغال اتباع بیگانه در مشاغل داخلی موجب لطمه به بازار کار و از دست رفتن فرصتهای شغلی برای جوانان و کارجویان کشور شده است از این رو ساماندهی اتباع بیگانه غیر مجاز برای جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن مشاغل داخلی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: در حال حاضر 48 دفتر کفالت، اقامت و اشتغال در استان تهران وجود دارد که ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز را با ضوابط و مقرراتی که در اختیارشان گذاشتیم، انجام می دهند.

لطفی‌نژاد تصریح کرد: دفاتر کفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی، شناسایی و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز و فاقد پروانه اشتغال را بر عهده دارند و در هدایت کارفرمایان به سمت دفاتر کفالت موثرند.

وی در عین حال به ماده 120 قانون کار اشاره و خاطرنشان کرد: برابر این ماده اتباع خارجی باید روادید با حق کار مشخص داشته باشند، اما متاسفانه برخی کارفرمایان به دلیل عدم رعایت این ماده و نادیده گرفتن آن موجبات جریمه تا تشکیل پرونده قضایی تا و حبس خود را فراهم می‌کنند.

به گفته مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران، اتباع غیرمجاز صرفا در مشاغلی مجاز به کار هستند که برای آن کارت کار صادر شده باشد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز