تبلیغات

دزدان مخوف خانه‌های فرشته به دام افتادند+ تصاویر

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در ساعت 20:00، سیزدهم بهمن ماه سال گذشته وقوع یک فقره سرقت بعنف منزلی ویلایی  در خیابان فرشته – خیابان تختی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد. 

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه از اهالی منزل مشخص شد که چند مرد با تهدید چاقو و قمه و با صورت پوشیده وارد خانه شده، پس از بستن دست و پای صاحبخانه و همسرش اقدام به سرقت مقداری از طلا و جواهرات داخل خانه به ارزش تقریبی 120 میلیون تومان نموده و در حالیکه در ادامه ی سرقتشان قصد خارج کردن یک گاو صندوق از محل را داشتند، همسایگان و اهالی متوجه حضور آنها در محل شده و به ناچار با رها کردن گاوصندوق از محل متواری شدند. 

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ: 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت بعنف منزل" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

اظهارات مالباخته: 

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: " حدودا ساعت 19:00 اینجاب بهمراه همسرم در داخل حضور داشتیم؛ همسرم در داخل آشپزخانه در حال تهیه غذا بود و بنده نیز در حال تماشای تلویزیون بودم؛

ناگهان درب ورودی منزلمان باز شد و تعداد 4 نفر مرد نقابدار وارد خانه شدند؛ سه نفر از آنها با من درگیر شدند و مرا به زمین کوبیده و دستان و دهانم را بسته و در ادامه به شدت شروع به زدن من کردند و نفر چهارم نیز به سراغ همسرم رفت؛

آنها با تهدید کشتن من و همسرم، درخواست رمز گاوصندوق را کردند اما من حاضر به دادن رمز به آنها نشدم. [ در حالیکه آنها از گرفتن رمز نا امید شده بودند ] تصمیم گرفتند تا گاو صندوق را نیز با خودشان ببرند؛ به همین علت چند نفر دیگر نیز به آنها اضافه شده و شروع به بردن گاوصندوق به داخل حیاط کردند؛

آنها قصد داشتند تا گاوصندوق را با خودرو سواری آزرا بنده از خانه خارج کنند که گاوصندوق در داخل ماشین جای نگرفت. در همین زمان تعدادی از همسایگان با مشاهده تعدادی مرد نقابدار در داخل حیاط خانه متوجه سارق بودن آنها شدند؛ سارقین با نامساعد دیدن شرایط صرفا با سرقت مقداری وجه نقد و طلا و جواهرات متعلق به همسرم از محل متواری شدند اما موفق نشدند که گاوصندوق را با خود ببرند ". 

وقوع دومین سرقت مشابه: 

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت بعنف منزل در خیابان فرشته، وقوع سرقت مشابه دیگری اینبار در خیابان آفریقا به مرکز فوریت های پلیسی اعلام شد که با تشکیل پرونده مقدماتی، این پرونده نیز جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

مالباخته که بهمراه همسر و دخترش در زمان وقوع سرقت در داخل خانه حضور داشتند، در خصوص سرقت منزلش توسط چند سارق نقابدار به کارآگاهان گفت: "ساعت 21:00 مورخه 25/11/1394 متوجه صدایی در راهرو منزل شدم؛ دخترم از پشت چشمی در ورودی در حال نگاه کردن به داخل راهرو بود که ناگهان درب خانه با شدت و صدای زیادی باز شد؛

شدت باز شدن در خانه به حدی زیاد بود که درب خانه پس از برخورد با صورت همسرم و ایجاد جراحت شدید بر روی صورت دخترم، وی را به زمین زد و در ادامه سه مرد نقابدار قمه بدست، وارد خانه شدند؛

آنها ابتدا با افشانه اقدام به زدن اسپری اشک آور به چشمان ما کرده و در ادامه، دست و پای هر سه نفرمان را بستند؛ آنها پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان همسر و دخترم، ما را داخل یکی اتاق ها محبوس کردند؛  

در ادامه مقداری وجه نقد و همچنین مقداری از طلاهای همسر و دخترم که داخل یکی از کمدها نگهداری می شد را نیز سرقت کرده و به سرعت از خانه خارج شدند؛ حدودا نیم ساعت از رفتن آنها گذشته بود که پسرم به خانه آمد و هر سه نفر ما را که با دست و پا و دهان بسته شده در داخل یکی از اتاق ها حبس شده بودیم ، نجات داد ". 

اقدامات پلیسی: 

در شرایطی که کارآگاهان با بررسی دو سرقت انجام شده اطمینان پیدا داشتند هر دو سرقت توسط یک گروه از سارقین انجام شده، اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار داده و در ادامه موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکی رنگ به شماره انتظامی ***م76 – ایران 99 شدند که بنا بر اظهارات تعدادی از اهالی محل اولین سرقت در خیابان فرشته، با آن از محل متواری شده بودند.

کارآگاهان در اولین مرحله از شناسایی اعضای این گروه از سارقین خشن، موفق به شناسایی اولین عضو گروه از سارقین بنام مسلم . ف (24 ساله) و در ادامه برادرش مرتضی . ف ( 23 ساله ) در منطقه شهریار شده اما به جهت شناسایی سایر اعضای گروه، آنها را تحت مراقبت های پلیسی خود قرار دادند. 

با انجام اقدامات شبانه روزی، 5 عضو دیگر این گروه از سارقین بنام های محسن . ش ( 23 ساله ) و یونس . ش ( 25 ساله )، وحید . ص ( 22 ساله )، سعید . ن ( 27 ساله )، کیانوش . گ ( 31 ساله ) در شهرستان کرج و مناطق کهریزک و قلعه حسن خان شناسایی و هر 5 نفر آنها در چند عملیات همزمان دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. 

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : "در تحقیقات اولیه متهمین صراحتا به سرقت بعنف منازل هر دو مالباخته اعتراف داشته اند ".

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد در ادامه با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصاویر هر هفت متهم و اعضای این گروه از سارقین خشن، گفت :" با توجه به اعتراف صریح متهمین به انجام سرقت های خشن، تعدد متهمین و احتمال ارتکاب سایر جرایم خشن و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است؛

لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند ".

2016

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز