تبلیغات

سرمقاله رای الیوم درباره شهادت مصطفی بدرالدین؛ پاسخ حزب الله چگونه خواهد بود؟

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، روزنامه رای الیوم در سرمقاله امروز خود نوشت: «ترور شهید مصطفی بدرالدین شاید حزب الله را از راهبرد "دور اندیشی" خارج کند؛ راهبردی که  چندین سال در مقابل اسراییل اتخاذ شده تا مبادا تجاوز جدیدی از سوی اسراییل به لبنان صورت گیرد.»

رای الیوم در ادامه سرمقاله خود آورد: «عماد مغنية، سمير القنطار، جهاد مغنية و مصطفى بدر الدين چهار شهیدی هستند که حزب الله طی سال های اخیر توسط اسراییل و در سوریه آنها را از دست داده است.»

این روزنامه ادامه داد: «تاکنون حزب الله به بیانیه ای اکتفا کرده که در آن آمده بزودی نحوه شهادت مصطفی بدر الدین را به همراه جزییات هدف قرار گرفتن مقر وی منتشر خواهیم کرد. قرار است کمیته تحقیق هم در این رابطه شکل گیرد.»

رای الیوم افزود: «معارضان سوریه مدعی شده اند که کشته شدن بدر الدین طی درگیری های خان طومان صورت گرفته است. در هر صورت هنوز صحت این ادعا ثابت نشده و حزب الله همانطور که در موارد قبلی درباره شهادت نیروهایش توسط اسراییل شفاف سازی کرده بود این بار هم شفاف سازی خواهد کرد.»

این روزنامه ادامه داد: «اگر حمله هوایی عامل ترور بدرالدین باشد، این مسئله از نفوذ پذیر شدن برخی تشکیلات حزب الله از لحاظ امنیتی حکایت دارد. همانطور که این سئوال مطرح می شود که اگر حمله هوایی در کار بود، پایگاه های هوایی روسیه چگونه اجازه پرواز جنگنده اسراییل را داده اند؟»

 رای الیوم افزود: «شهادت بدر الدین و فرماندهان برجسته حزب الله در چند سال اخیر ضربه سختی به حزب الله و سید حسن نصرالله محسوب می شود. حال باید دید حزب الله چگونه به هدف قرار گرفتن فرماندهان خود از سوی اسراییل پاسخ خواهد داد؟ آیا به عملیات انتقام جویانه بسنده خواهد کرد؟ یا اینکه پاسخ اسراییل را در عمق سرزمین های اشغالی خواهد داد یا اینکه در اطراف این سرزمین ها، مانند مزارع شبعا پاسخ می دهد؟»

   512

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز