تبلیغات

یادداشت مجید جلالی در مقایسه استقلال خوزستان و لستر سیتی انگلستان

یادداشت-مجید-جلالی-برای-استقلال-خوزستان-و-لستر-سیتی-انگلستان

وب سایت رسمی برنامه نود- قواعد پیشرفت در فوتبال احتیاج به زیرساخت‌هایی دارد تا بتواند به میزان تقریبا مشخصی منجر به ارتقا و صعود یک تیم شود، اما وقتی یک تیم فوتبال مانند لستر در لیگ برتر انگلستان یا استقلال خوزستان که از صفر شروع می‌کنند و در حقیقت از هیچ به همه‌چی می‌رسند، نمی‌توان وجود زیرساخت‌های معمول در فوتبال را علت این صعود چشمگیر دانست. پس مطمئنا باید به دنبال علل دیگری بود تا متوجه شویم چه مواردی باعث قهرمانی لستر در لیگ برتر یا قرار گرفتن استقلال خوزستان در آستانه قهرمانی ایران شده است.

در وهله اول باید به روح همبستگی بازیکنان و مربی این تیم‌ها در راه بزرگ‌شدن اشاره کرد؛ اینکه یک مربی فوتبال آنقدر خوش‌شانس بوده که بازیکنانش علاوه‌بر داشتن فاکتورهای مثبت فنی، به لحاظ روحی و روانی و شخصیت ذهنی هم توانسته‌اند رضایت خاطر مربی خود را پدید آوردند.

اما در قسمت دیگری از این بحث می‌توان به دوره‌های موفق و ناموفق این تیم‌ها اشاره کرد؛ اینکه مربیان این دو تیم توانسته‌اند ثبات خوبی در دوران موفق‌شان به وجود بیاورند و اجازه دهند تیم پس از طی دوران موفق، بلافاصله با سرعتی بالا در روند نزولی و دوره ناموفق قرار بگیرد. البته نباید از یاد برد که این امر فقط حاصل تجربیات و مدیریت یک مربی نیست. در این راه بازیکنان هم با پیروز شدن در یکی دو مسابقه، ثبات رفتاری و حرکتی خود را حفظ می‌کنند و به‌عنوان مثال و خصوصا در فوتبال ایران، با کسب یکی دو برد به دنبال حقوق‌های معوقه نمی‌روند.

در این بین گاس هیدینک حرف بسیار زیبایی در مورد قهرمانی لستر زده است. او گفته است: «من پس از به مشام رسیدن بوی قهرمانی لستر بین بازیکنان این تیم ندیدم که کسی از آنها هیجان‌زده و دچار تنش شود. همین موضوع باعث شد لستر با ثبات و ادامه روند حرکتی مثبتش، به قهرمانی در لیگ برتر برسد.»

و موضوع پایانی اینکه به‌عنوان مثال استقلال خوزستان هیچ‌گاه اسیر حاشیه نشد، ضمن اینکه رقبای این تیم هم استقلال خوزستان را خصوصا در نیم‌فصل اول جدی نگرفتند تا عبدالله ویسی با شاگردانش در آستانه قهرمانی در لیگ برتر قرار بگیرد.

اختصاصی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز