تبلیغات

امضای قرارداد توسط شرکت داخلی برای تولید داخل تجهیزات حفاری

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی شرکت پتروگوهر فراساحل کیش، در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی، شرکت پتروگوهر فراساحل کیش با هدف بومی سازی ساخت تجهیزات صنعت حفاری و حمایت از شرکت های ایرانی دانش بنیان در عرصه صنعت حفاری، از فرصت ایجاد شده در نمایشگاه نفت و گاز استفاده نموده و موفق شد تفاهم نامه هایی در زمینه تولید داخل تجهیزات حفاری با شرکت های توانمند داخلی امضاء نماید، که امید است انگیزه مناسبی برای دیگر شرکت های داخلی برای تولید تجهیزات صنعت حفاری بوده و انشاء الله در نهایت منجر به خود کفایی ایران اسلامی در زمینه صنایع بالادستی گردد.

با توجه به حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه و پیرو هماهنگی های از پیش صورت گرفته تلاش شد تا با توجه به توانمندی های شرکت پتروگوهر، مقدمات حضور این شرکت در بازارهای بین المللی و کشورهای خارجی نیز صورت پذیرد که در این راستا مذاکرات بسیار خوبی انجام شده و حتی تفاهم نامه ای نیز به امضا رسید.

برخی توافق های حاصل شده در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی از قرار ذیل می باشد:

1- تفاهم نامه با شرکت Compass Oil Services از کشور عمان برای توسعه همکاری های فی مابین و حضور در بازارهای بین المللی
بر مبنای تفاهم نامه فوق شرکت های پترو گوهر فراساحل کیش و Compass Oil Services بصورت مشترک در پروژه های برون مرزی بالاخص پروژه های کشور عمان حضور خواهند یافت تا از طریق حضور شرکت مذکور در کشور عمان بتوان پروژه های حفاری در میادین نفتی و گازی آن کشور را بصورت EPD برای شرکت پتروگوهر اخذ نمود. تا بدین ترتیب شرکت پتروگوهر علاوه بر حضور در بازارهای داخلی حضور پر قدرتی نیز در پروژه های برون مرزی داشته باشد.

2- ساخت داخل لوله های CRA-Cr 28% با شرکت فولاد آلیاژی اصفهان
شرکت پترو گوهر فراساحل کیش جهت برداشتن گام عملیاتی در راستای بومی سازی ساخت و تولید مغزی CRA در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین االمللی نفت، گاز و پتروشیمی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گام بلندی برداشت.
در این خصوص تفاهم نامه ای فی مابین شرکت پترو گوهر فراساحل کیش بعنوان برجسته ترین همکار حوزه حفاری در فراساحل و شرکت فولاد آلیاژی اصفهان به امضا رسید، براساس این توافق نامه شرکت فولاد آلیاژی اصفهان متعهد گردید با حمایت های شرکت PGFK ساخت و تولید لوله های CRA را در تمامی مراحل اعم از تولید شمش، تولید لوله و روزه زنی بصورت صددرصد بومی در داخل کشور به انجام برساند.
با توجه به طولانی بودن فرایند مراحل ساخت و تولید کالای مذکور پیش بینی می شود ظرف مدت 18ماه آینده اخبار بسیار خوبی در حوزه بومی سازی ساخت لوله های مغزی در داخل کشور شاهد باشیم. در صورت موفقیت آمیز بودن پروژه مذکور، نیاز کشور به محصول استراتژیک CRA مرتفع شده و بدین ترتیب از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.

3- تفاهم نامه برای ساخت داخل SSSV با شرکت خدمات فنی مهندسی نصر مبتکران
طبق این تفاهم نامه شرکت خدمات فنی نصر مبتکران با نظارت کارشناسان شرکت پتروگوهر فراساحل کیش در مدت یک سال 3 عدد SSSV با برند مشترک پتروگوهر و نصر مبتکران با رعایت استاندارد API و با اخذ تأییدیه کارفرما تولید خواهد کرد.

4- تفاهم نامه ساخت مته های PDC 8 1/2 با شرکت پترواستا
طبق این تفاهم نامه ابتدا بصورت تحقیقاتی توسط شرکت پترواستا و تحت نظر متخصصین شرکت پتروگوهر 3 عدد مته PDC 8 1/2 با رعایت کلیه استانداردها، با برند مشترک دو شرکت تولید شده و در صورت موفقیت و عملکرد مناسب مته های مذکور در عملیات حفاری، طبق همین تفاهم نامه 40 عدد از مته های مذکور ساخته و به کارگیری خواهد شد تا تکنولوژی ساخت آن بطور کامل بومی سازی شود.

5- ساخت داخل تجهیزات Chock & Kill Line با شرکت فناوری تجهیزات سرچاهی (Wetco)
بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته بین شرکت پتروگوهر فراساحل کیش و شرکت فناوری تجهیزات سر چاهی (Wetco) مقرر گردید بر اساس یک دوره زمانی مشخص، ابتدا در فاز تحقیقاتی یک سری تجهیزات Chock & Kill Line تولید شده و در صورت موفقیت آمیز بودن تست های میدانی، تجهیزات سر چاهی مذکور برای 2 دکل حفاری دیگر این مجموعه نیز تولید گردد.

در صورت موفقیت آمیز بودن پروژه های تعریف شده فوق علاوه بر افزایش دانش فنی و توانمندتر شدن شرکت های تولید کننده داخلی، نیاز کشور به تجهیزات یاد شده مرتفع گشته و علاوه بر خود کفایی و جلوگیری از خروج ارز از کشور ، اشتغال زایی مناسبی نیز ایجاد شد.

انتهای پیام//

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز