تبلیغات

خریداری بیش از 18 هزار تن محصول گندم از کشاورزان خرمشهر

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر با اشاره به اتمام عملیات برداشت و خرید گندم گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون در مجموع بیش از 18 هزار تن محصول گندم از کشاورزان این شهرستان خریداری شد.

محمد مطرودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: برداشت و خرید گندم از 26 فروردین ماه سال جاری آغاز شد که در حال حاضر به اتمام رسیده است.

وی افزود: سطح اراضی زیرکشت گندم شهرستان 7 هزار هکتار بوده که به دلیل خسارت طوفان و بارندگی به 500 هکتار از این اراضی، سطح اراضی قابل برداشت به 6500 هکتار کاهش یافت.

مطرودی تصریح کرد: کشت گندم شهرستان از نوع آبی بوده است و انتظار داریم با توجه به خسارت وارده، صندوق بیمه محصولات کشاورزی نسبت به جبران خسارات کشاورزان اقدام کند.

وی با اشاره به خرید تضمینی گندم عنوان کرد: بهای گندم از طریق بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز می‌شود و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر بیان کرد: 2 مرکز خرید شامل مرکز خرید تعاون روستایی کفیشه و کارخانه آرد خرمشهر در این شهرستان برای گندم اختصاص یافته بود.

وی اظهار کرد: علاوه بر گندم، در این مدت 250 تن محصول کلزا از کشاورزان خریداری شد و با توجه به این‌که محصول جو جهت عرضه به بورس توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری می‌شود، آمار دقیقی از خرید نداریم اما پیش‌بینی ما تولید بیش از 5 هزار تن جو در شهرستان است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز