تبلیغات

همایش ملی «انسان، جامعه، سلامت»

نخستین همایش ملی بین رشته‌ای «انسان، جامعه، سلامت» با حضور استادان و دانشجویان حوزه و دانشگاه در تالار شیخ مفید دانشگاه قم با پیام آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این همایش به مدت سه روز در محورهای دین و سلامت، اخلاق و سلامت، انسان و سلامت، روان و سلامت، جامعه و سلامت، مبانی نظری علوم پزشکی و سلامت، پدیده شناسی و سلامت، سیاستگذاری و سلامت و ورزش و سلامت برگزار می شود.

برگزاری نشست های علمی« دین، اخلاق و سلامت»، «علوم رفتاری و سلامت»، «جامعه شناسی، سیاستگذاری و سلامت»، «ورزش و سلامت» ، «پدیده شناسی و سلامت» و « فرهنگ، عرفان و سلامت» از جمله برنامه های این همایش سه روزه است.

در این همایش هم چنین هفت کارگاه جنین شناسی از منظر قرآن، سلول های بنیادی و تولید بافت ضامن سلامتی آینده، بازاریابی در ورزش سلامت، طراحی تمرینات قدرتی، تغذیه و تندرستی در فعالیت های بلند مدت، آزمون های سنجش سلامت روان و کارگاه آموزشی سالمند شناسی برگزار می شود.

در این همایش هم چنین جمعی از استادان برجسته حوزه و دانشگاه مقاله های خود را در موضوع همایش ارائه می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز در این همایش گفت: هدف اصلی از برگزاری این همایش، طلیعه همکاری بیشتر وزارت علوم و وزارت بهداشت است زیرا این دو نهاد اهداف مشترک زیادی با هم دارند.

وی افزود: ارتقای سلامت در جامعه و اینکه مساله سلامت مساله ای چند بعدی است و اگر این مساله در جامعه ما نهادینه شود و برای قانون گذاران و مجریان، اهمیت خود را پیدا کند، می تواند در راستای همگانی کردن آن گام بردارد.

رییس دانشگاه قم بیان کرد: این همایش باید در عرصه عمل نیز به منشایی برای فعالیت های دیگر مبدل شود زیرا علم باید مبنای عمل باشد و اگر این اتفاق ندهد از خواص آن به شدت خواهد کاست.

این عضو مجلس خبرگان اظهار کرد: در گذشته افراد طبیب، حکیم هم بودند و کسانی که جسم را درمان می کردند به ابعاد روحی و روانی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی نیز توجه داشتند که این مساله باید در جامعه امروز نهادینه شود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این مساله در جامعه ما تقویت شده است که مساله سلامت ابعاد اخلاقی و اجتماعی و روانی نیز دارد که این مساله باید توسعه و ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز