تبلیغات

حمایت نماینده مخالف ساپورت از نامزدی که کشف حجاب کرد/ وزیر نفت داعش فرزند کدام مسئول است؟

ساعت: 09:49 منتشر شده در مورخ: 1395/02/20 شناسه خبر: 729764

نماینده‌ای (ع-م) که دیروز عکس ساپورت‌پوشان را در صحن علنی نشان می‌داد تا همه ببینند وضع حجاب چقدر بد شده، حال سخن از عکس‌های خصوصی می‌گوید و حامی کاندیدای کشف حجاب کرده می‌شود!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

 

********

اخبار ویژه کیهان

آبروی نامزد فاقد صلاحیت هزینه اهداف نامشروع مدعیان اصلاحات

غرض‌ورزی‌های سیاسی اصلاح‌طلبان و رسیدن به اهداف نامشروع، جایی برای اندیشیدن به آبروی افراد همسو باقی نمی‌گذارد.

روزنامه جوان با اشاره به جنجال افراطیون مدعی اصلاحات نوشت: نباید این اتفاق می‌افتاد اما متاسفانه شد آنچه نباید می‌شد و یک‌شنبه شب تصاویر منتسب به کاندیدای اصفهان در فضای مجازی منتشر شد. گفته می‌شود دلیل رد صلاحیت او پس از برگزاری انتخابات، رسیدن این تصاویر به دست شورای نگهبان است. این «گفته می‌شود» البته از فحوای متن‌ها و سخنان اعتراضی اصلاح‌طلبان برمی‌آید، وگرنه شورای نگهبان شرعاً و قانونا اجازه علنی کردن دلیل رد صلاحیت افراد را ندارد و چنین کاری را هم نکرده و صرفاً به اطلاع خود فرد می‌رساند.

اصلاح‌طلبان تن به تدبیر شورای نگهبان نسپردند؛ تدبیری که هم مانع ورود فرد بی‌صلاحیت به دستگاه قانونگذاری کشور می‌شد و هم آبروی فرد رد صلاحیت شده را حفظ می‌کرد، اما اصلاح‌طلبان از این مسیری که مرجع اصلی تفسیر قانون اساسی در ایران پیش پای کاندیدای مذکور و هم جناحی‌هایش گذاشت، نه تنها استقبال نکردند، بلکه بهانه لازم برای تسویه حساب‌های سیاسی با این نهاد قانونی کشور را یافتند و حتی با کلید واژه‌هایی نظیر «دست دادن با نامحرم» و «سرک کشیدن به عکس‌های خصوصی و خانوادگی» دست به افشای غیرمستقیم دلیل رد صلاحیت زدند. به نظر می‌رسید اهمیت اهداف سیاسی برای اصلاح‌طلبان، جایی برای اندیشیدن به «آبروی افراد» باقی نمی‌گذاشت. در این زمینه، حساسیت قابل ذکری از سوی کاندیدای مورد نظر هم دیده نشد. شاید هم تصور می‌شد چون پای حرمت یک زن در میان است، شورای نگهبان تسلیم فشارها می‌شود و از رد صلاحیت مینو خالقی صرف‌نظر می‌کند. نماینده‌ای (ع-م) که دیروز عکس ساپورت‌پوشان را در صحن علنی نشان می‌داد تا همه ببینند وضع حجاب چقدر بد شده، حال سخن از عکس‌های خصوصی می‌گوید و حامی کاندیدای کشف حجاب کرده می‌شود!

مرعشی: تیم فعلی دولت قادر به ایجاد گشایش اقتصادی نیست

سخنگوی حزب کارگزاران خواستار برکناری رؤسای سازمان مدیریت، بانک مرکزی و وزیر اقتصاد شد.

حسین مرعشی در مصاحبه با ارگان دینی (نشریه صدا) می‌گوید: در سیاست هیچ چیز بدتر از نفاق نیست. در سیاست فرد اگر شکست هم خورد، اما خودش باشد، ارزشمند است. تنها خطری که من متوجه مجلس دهم می‌بینم ژله‌ای بودن مواضع سیاسی برخی از منتخبان است. این افراد باید زودتر تکلیف خود را روشن کرده و به هر جبهه‌ای که نزدیک‌تر هستند، بپیوندند.

وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت باید تغییر کند، گفت: من اولویت اول (کاری دولت) را تغییر ستاد اقتصادی دولت می‌دانم منظور از ستاد اقتصادی بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد است. امروز اولویت اقتصاد ایران دیگر تورم نیست، بلکه اولویت اقتصادی ایران ایجاد رونق در اقتصاد، استفاده از منافع خارجی، تشویق مردم به سرمایه‌گذاری و مصرف و ایجاد گشایش در بازار است. امروز سیاست دیگری لازم است و این سیاست را باید تیم دیگری به عهده بگیرد. من آقای محمد باقر نوبخت، ولی‌الله سیف و علی طیب‌نیا را ترکیب خوب و موفقی دانسته و می‌دانم. تیمی که تمام مأموریت خود را کنترل تورم می‌دانسته و موفق هم عمل کرده باید جای خود را به تیمی بدهد که بتواند در کشور گشایش اقتصادی ایجاد کند.

مفهوم صریح این سخن مرعشی این است که تیم اقتصادی دولت قدرت ایجاد گشایش و رونق اقتصادی را ندارد و این در حالی است که افرادی مانند نیلی و نجفی و دیگر همفکران کارگزاران در پشت صحنه از طراحان سیاست‌های اقتصادی دولت هستند.

قمپز در کردن سخنگوی کارگزاران (رئیس دفتر رئیس دولت سازندگی) برای رشد و رونق اقتصادی در حالی است که رکورد بالاترین تورم (49/4 درصد) در همین دولت کارگزاران زده شد و از دل سیاست‌های اقتصادی کاپیتالیستی، شکاف طبقاتی و اشرافیگری و زراندوزی برخی نوکیسه‌های شبه دولتی پدید آمد.

نگرانی گاردین برای سرانجام مخالف‌خوانی‌های روحانی

روزنامه گاردین مدعی شد روحانی پس از 3 سال، بالاخره راه خود را در تقابل با حاکمیت پیدا کرده است!

این روزنامه با مرور برخی سخنان حاشیه‌ساز روحانی نوشت: این مواضع ممکن است برای او هزینه داشته باشد. 3 سال طول کشید تا روحانی خود را بیابد اما بالاخره با صراحت لهجه بیشتری سخن می‌گوید و حتی بعضاً از بیان دیدگاه‌هایی که در تضاد با حاکمیت و نظام است، ابایی نداشته است.

گاردین از قول سعید برزین (همکار شبکه دولتی انگلیس و مقیم لندن) به ساز مخالف با نظام اشاره می‌کند و می‌نویسد: روحانی در یک ارکستر بزرگ (حاکمیت) تکنوازی می‌کند. شما در حال شنیدن صدای موسیقی هستید که ناگهان او ساز خود را می‌زند و توجهات را به خود جلب می‌کند. روحانی با عدم صدور اعتبارنامه برای یک نماینده که اتهامش رعایت نکردن معیارهای اسلامی در یک سفر خارجی است، مخالفت کرد.

گاردین ادامه می‌دهد: روحانی که از دانشجویان دانشگاه گلاسکو بوده از زبان انگلیسی دفاع می‌کند.

در ادامه تحلیل این روزنامه آمده است: برخی نگران خطر رویارو شدن او با حاکمیت هستند. اما احمد سلامتیان (عضو دفتر هماهنگی بنی‌صدر) می‌گوید روحانی از خاتمی بهتر عمل کرده است. گاردین همچنین از قول «علی-ع» (دیپلمات فراری فعال در فتنه 88) نوشت: نمی‌توان با اطمینان گفت که آیا روحانی در بلندمدت می‌تواند از خود در مقابل نظام محافظت کند یا نه.

این روزنامه خاطر نشان کرد: روحانی اطمینان چندانی به چشم‌انداز موفقیت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده ندارد. توافق هسته‌ای هنوز هیچ ثمره اقتصادی نداشته است. برخی کارشناسان بیم آن دارند که امتناع آمریکا از لغو تحریم‌ها، برای دور دوم ریاست روحانی پر هزینه باشد و صبر مردم را که منتظر منافع اقتصادی توافق بودند سر ببرد. روحانی حالا صدای دفاع از آزادی‌ها را پس از 3 سال بلند کرده است.

حامیان لاریجانی در مجلس دهم زیر بلیت اصلاح‌طلبان نمی‌روند

عضو رهروانی فهرست انتخاباتی امید تأکید کرد طیف متبوع وی در مجلس دهم فراکسیونی مستقل از اصلاح‌طلبان تشکیل می‌دهند.

بهروز نعمتی عضو فراکسیون رهروان ولایت در مورد اینکه آیا در مجلس دهم فراکسیون رهروان ذیل فراکسیون امید فعالیت خواهد کرد گفت: شکل آینده فراکسیونی مجلس اینگونه است که سه فراکسیون اصلاح‌طلبان و یا همان امید، معتدلان که همان مجموعه رهروان هستند و اصولگرایان تشکیل می‌شود.

وی در مصاحبه با عصر ایران درباره اینکه برخی اصلاح طلب‌ها معتقدند اگر از اعضای لیست امید در سایر فراکسیون‌ها عضو شوند میثاق‌نامه را نادیده گرفته‌اند گفت: ما هیچ کدام میثاق نامه و یا پیمان‌نامه‌ای امضا نکرده‌ایم زیرا لیست امید یک لیست ائتلافی و تلفیقی بین اصلاح‌طلبان، اعتدالیون و اعتدال و توسعه بود و بنده نعمتی هم حی و حاضر می‌گویم که میثاق نامه‌ای را امضاء نکرده‌ام زیرا از ما نیز نخواستند که چنین پیمان‌نامه‌ای را امضا کنیم.

نعمتی ادامه داد: مشی بنده و آقای جلالی مشخص است و فکر می‌کنم این مجموعه‌ای که از مجلس نهم به عنوان معتدلین و رهروان شروع شده است در مجلس دهم نیز یک فراکسیون قوی خارج از مجموعه امید را تشکیل می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معدن درباره اینکه شواهد حکایت از تقابل اعضای فراکسیون امید و رهروان در مجلس دهم با هم دارد گفت: شاید فکر کنیم برای عضویت یا بحث ریاست این دو فراکسیون با هم تقابل داشته باشند ولی این دو فراکسیون می‌توانند تعاملات خوبی با هم داشته باشند.

وی گفت لاریجانی و عارف جلسه‌ای برای ریاست مجلس نداشته‌اند.

تأثیر فرسایشی شدن اجرای برجام در افت بازار بورس

یک کارشناس بازار سرمایه بااشاره به منفی شدن اوضاع بورس، نسبت به فرسایشی شدن نتایج اجرای برجام هشدار داد.

مالک رحمتی در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی خبر آن‌لاین اظهار داشت: وضعیت بازار بورس از ابتدای سال 1395 چندان منطبق بر انتظارات سرمایه‌گذاران پیش نرفت به گونه‌ای که بازاری عمدتاً متعادل و بعضاً منفی را شاهد بودیم. این روند در سومین هفته کاری بورس در سال جدید نیز تشدید شد اما با دخالت برخی از بازیگران بازار تنها از افت شاخص در برخی از روزها جلوگیری شد. اما در اولین روز هفته و با تشدید فشار فروش، شاخص بورس اوراق بهادار تهران با افت 2 درصدی به رقم 77/984 واحد رسید که اولین ریزش سنگین در سال 1395 بود. علل متعددی برای تشریح این عملکرد وجود دارد که از آن جمله می‌توان موارد مشخصی را ذکر کرد»

رحمتی در تشریح علل مؤثر در عملکرد بورس از ابتدای سال جاری تاکنون گفت: «بورس تهران از زمستان سال گذشته با لیدر قراردادن صنعت خودرو و تزریق نقدینگی در این گروه با رشد غیرمعقول و ناهماهنگ همراه شد. انتشار اخباری از جمله مشارکت با خودروسازان و کمپانی‌های خارجی، فروش سهام شرکت‌های خودرویی به سرمایه‌گذاران خارجی و خبر دریافت غرامت از شرکای قبلی، از جمله پژو و رنو و همچنین فروش سهام ایران خودرو به فیات باعث بهبود قیمت سهام و افزایش ارزش دارایی دارندگان این سهام شد. با سفر نخست‌وزیر ایتالیا به ایران و عدم تحقق برخی از شایعات، روند نزولی گروه آغاز و با توجه به لیدر قرار گرفتن این گروه در بازار موجبات سقوط دسته‌جمعی نمادها را فراهم کرد.»

وی افزود: «رئیس کل بانک مرکزی ایران در سخنرانی خود در آمریکا که از صدا و سیما نیز پخش شد از عدم عمل آمریکا به تعهداتش در چارچوب برجام و خودداری از ایجاد گشایش در روابط بانکی ایران خبر داد. سیف به این موضوع اشاره کرد که بابت این عدم همکاری آمریکا، ایران نتوانسته است آنچه انتظار داشته بدست آورد بنابراین تا زمان رفع مراودات تجاری با ارز دلار، این مشکلات همچنان وجود خواهد داشت. این خبر که در فضای داخل ایران با کلیدواژه «تقریباً هیچ» مشهور شد فضایی منفی در بازار ایجاد کرد»

این تحلیلگر اقتصادی تأکید کرد: «در شرایط فعلی مهم جلوگیری از فرسایشی شدن نتایج برجام است زیرا در سال گذشته شاهد عدم رونق در بازار سرمایه به دلیل فرسایشی و طولانی بودن مذاکرات بودیم و ضروری است در شرایط و ایام پساتحریم با سرعت قابل قبولی نتایج برجام را برای مردم و بازیگران اصلی اقتصاد ملموس کنیم تا اعتماد آن‌ها جلب شود در صورت تحقق این مهم، بازار سرمایه نیز رونق و بازدهی مناسبی خواهد داشت.»

آقای روحانی! بعد از این با ماشین آخرین مدل به جمع کارگرها نرو

«من به آقای روحانی رأی داده‌ام اما از او می‌خواهم دیگر با ماشین تجملاتی به جمع کارگران نرود.»

مسعود فراستی منتقد سینمایی که در برنامه «هفت» حضور پیدا کرده بود، در ابتدای این برنامه گفت: چند روز پیش فیلمی یک دقیقه‌ای از رئیس‌جمهورمان دیدم که با ماشین آخرین مدل ژاپنی سیاه وارد سالن یک کارخانه و جمع کارگران می‌شود از درون ماشین دست به کارگران دراز می‌کند.

فیلم من را متعجب کرد. من به آقای روحانی رأی دادم و در مصاحبه با آقای ظریف از برجام دفاع کردم و گفتم آن‌ها که می‌گویند هم ظریف می‌خواهیم هم سلیمانی درست می‌گویند، مخلص سردار سلیمانی هم هستم.

وی می‌افزاید: اگر رئیس‌جمهور عزیزمان بپذیرد این نقد را که این رفتار واقعاً اشتباه بود و از دستشان در رفت، خیلی خوب است. و اگر بی‌اعتنایی کند و نپذیرد که با ماشین آخرین مدل ژاپنی سیاه و کمی ترسناک نمی‌شود رفت پیش کارگران، نشان می‌دهد نقدپذیر نیست. امیدوارم این نقد کوچک من به جایی برسد تا بتوان گفت؛ می‌شود رئیس‌جمهور را هم نقد کرد. این باب باز شود.

هدف آمریکا از مذاکرات ژنو زمان خریدن برای تروریست‌ها در سوریه است

آمریکا به دنبال وقت‌کشی در مذاکرات سوریه برای تقویت گروه‌های تروریستی است.

پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ در تحلیلی نوشت: جنگ سوریه پس‌زمینه حقیقی نمایشی است که در ژنو در جریان است، جایی که دیپلمات‌های آمریکایی، بر عملیات مخفی سیا و پنتاگون در سوریه سرپوش می‌گذارند و برای اجرای آن زمان می‌خرند.

گلوبال ریسرچ افزود: آنچه وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد بسیار گویا بود و هر فردی که می‌خواهد به بررسی هدف واقعی واشنگتن در سوریه بپردازد، باید از آن بهره گیرد. وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه روسیه تلاش می‌کند از حکومت اسد حمایت کند، تاکید کرد که آمریکا هم در تلاش است به مخالفان اسد کمک کند.

در این بیانیه آمده است: «روسیه و ایران حامیان اصلی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه‌اند در حالی که آمریکا گروهی از کشورهای منطقه‌ای و اروپایی را رهبری می‌کند که از مخالفان حکومت اسد حمایت می‌کنند.»

با توجه به این حقیقت که سازمان سیا و انگلیس هم با گروه‌های مخالف همکاری می‌کند، از آن‌ها حمایت‌های لجستیکی به عمل می‌آورد، سلاح در اختیارشان قرار می‌دهد و نیروهای ویژه را آموزش می‌دهد و هم اینکه از تلاش‌های آمریکا برای گنجاندن مناطق تحت کنترل جبهه النصره در توافقنامه آتش‌بس پرده برداشته شد، می‌توان به سادگی نتیجه گرفت که جنگجویان مخالف تحت حمایت غرب در سوریه متشکل از تروریست‌های شبه نظامی اسلام‌گرا و فرقه‌گرا هستند. در نتیجه بنا به آنچه آمریکا خود به آن اذعان کرد، این کشور به «مدیریت کردن» النصره و القاعده در سوریه می‌پردازد و به این ترتیب موجب طولانی‌تر شدن خونریزی‌ها می‌شود.

ویژه های خراسان

ذره بین دولت روی ادغام پژوهشی احمدی نژاد

در حالی که بر اساس ابلاغیه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در فروردین ماه سال 1390، مقرر شده بود با توجه به موافقت شورای عالی اداری، پژوهشکده امور اقتصادی از وزارت امور اقتصادی و دارایی منتزع و با کلیه وظایف، امکانات، نیروی انسانی و تعهدات به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتقل شود، با پیشنهاد مسئولان وزارتخانه های مذکور و موافقت مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری مقرر شده بخش‌هایی از مصوبه مذکور لغو شود.

ضرب الاجل به طیب نیا برای ثبت آنلاین املاک دولت

* بر اساس ابلاغیه جدید یک مسئول ارشد اجرایی به علی طیب نیا، وزارت امور اقتصاد و دارایی مکلف شده است طی مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این نامه برای ورود و تکمیل اطلاعات سامانه «املاک دستگاه‌های اجرایی»، به منظور ثبت اراضی، املاک، ساختمان‌ها، زمین و فضاهای اداری در اختیار یا در تصرف دستگاه‌های اجرایی، با امکان دسترسی آنلاین برای دریافت گزارش های لازم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اقدام کند.

جهت اطلاع جمهوری اسلامی

* بار دیگر شایع شده محمد سرافراز قرار است از ریاست سازمان صدا و سیما کنار برود. سایت خبری پایش که این خبر را منتشر کرده افزوده است علی عسگری جای سرافراز را خواهد گرفت. چندی قبل نیز چنین خبری منتشر شده بود ولی سازمان صدا و سیما آن را تکذیب کرد.

*یک شاعر معروف سوری عربستان سعودی را عامل گسترش تفکرات افراطی دانست. به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از «هسپرس»، آدونیس که نام واقعی او «علی احمد سعید اسبر» است، گفت: جهان عرب در آخرین مرتبه پیشرفت قرار دارد، ولی از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان تولیداتی است که در دنیای پیشرفته تولید می‌شود. وی تاکید کرد که بارها گفته است مخالف اسلام نیست، ولی مخالف سوء استفاده از ادیان آسمانی برای ایجاد جوامعی نابرابر است که انسانیت را زیر پا می‌گذارد آن هم به دلیل تفکری که به اعتقاد خود برتر است. این شاعر سوری که در پاریس زندگی می‌کند اطاعت کورکورانه را دلیل پیدایش داعش دانست و گفت، این گروه تروریستی حاصل برداشتی افراطی از اسلام است. آدونیس با انتقاد از نظام سعودی به دلیل حمایت شدید از عقاید «ابن تیمیه» گفت: حمایت از این عقاید یکی از دلایل گسترش تفکرات افراطی است.

*یک نشریه آلمانی با انتشار مقاله‌ای از گسترش فساد مالی در خانواده رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه خبر داد. نشریه بیلد با انتشار مقاله‌ای درباره فساد مالی در خانواده اردوغان، فاش کرد: درحالی که درآمد رسمی اردوغان سالانه بیشتر از 500 هزار یورو نیست، چهار فرزند وی در ثروت کلانی غوطه‌ور شده‌اند. این نشریه نوشت: فرزندان اردوغان که اغلب آن‌ها کار نمی‌کنند، در خانه‌های مجلل و اشرافی زندگی می‌کنند و طرح و پروژه‌های سودآور غیر شفافی دارند. به نوشته نشریه «بیلد»، هیچ اطلاعات رسمی درباره اموال خانواده اردوغان وجود ندارد، درحالی که نزدیکان وی بویژه، بلال و اسراء دو فرزند وی، متهم به رسوایی مالی و پولشویی هستند. در پائیز سال گذشته فاش شد که شرکت حمل و نقل وابسته به بلال اردوغان، نفت تروریست‌های داعش را صادر می‌کند. همچنین بلال اردوغان به قاچاق نفتی که از مناطق اشغالی عراق به دست تروریست‌ها صادر می‌شود، به کشورهای آسیایی متهم است و کار به جایی رسیده است که رسانه‌های محلی وی را «وزیر نفت داعش» لقب داده‌اند.

شـنـیده‌هـا آرمان

رفتن سرافراز قطعی شد؟

شنیده شد که ماه‌ها بعد از انتصاب محمد سرافراز به ریاست سازمان صداوسیما، خبرها حکایت از برکناری وی و انتصاب علی عسگری به عنوان رئیس جدید این سازمان دارد. سایت پایش مدعی شده است؛ سرافراز که آبان ۹۳ به عنوان جانشین ضرغامی در سازمان صداوسیما منصوب شد، در دوران کوتاه ریاست خود بر این سازمان با چالش‌ها متعددی مواجه بود. بزرگ‌ترین چالش او در دوره ریاست این سازمان، بحران مالی فزاینده‌ای بود که در دوران ریاست‌جمهوری حسن روحانی شدت گرفته بود. این سایت بار دیگر مدعی شد که رفتن سرافراز از صداوسیما قطعی است و دلیل این امر را تشدید بیماری او عنوان کرده و نوشته است: اکنون با قطعی شدن تغییر سرافراز، خبرها حکایت از انتصاب دکتر علی عسگری به سمت ریاست بزرگ‌ترین رسانه کشور دارد. گفته می‌شود حکم انتصاب علی عسگری به زودی اعلام خواهد شد.

دادگاه متعرضان به گردشگر فرانسوی

شنیده شد که محاکمه چهار تبعه افغان متعرض به یک بانوی گردشگر فرانسوی، روز یکشنبه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد. ایرنا نوشت؛ یک مقام آگاه افزود: ریاست این دادگاه را قاضی حسین اصغرزاده برعهده دارد. گفتنی است شهریور سال گذشته یک بانوی گردشگر فرانسوی که برای تفریح به منطقه کوهستانی فرحزاد رفته بود، توسط چهار تبعه افغان مورد تعرض قرار گرفت. پس از این حادثه، گردشگر فرانسوی با مراجعه به کلانتری محل، شکایتی را علیه این چهار متعرض تنظیم کرد و پس از آن عوامل کلانتری موفق شدند یک نفر از متهمان را که در یکی از نقاط کوهستانی مخفی شده بود، دستگیر کنند. رسیدگی به این پرونده در قوه قضائیه و کلانتری ادامه داشت تا اینکه سرانجام طی یک سلسله عملیات ویژه، پلیس موفق شد تا سه متعرض دیگر را که درحال فرار به سمت مرز افغانستان بودند، شناسایی و دستگیر کند.

بازداشت عاملان تیراندازی به یک کشتی‌گیر

شنیده شد که فرمانده انتظامی شهرستان صحنه از دستگیری دو نفر از عاملان تیراندازی و مجروح کردن فریدون قنبری کشتی گیر به نام کشورمان در شهرستان صحنه خبر داد. سرهنگ فرزاد اکبری در این خصوص گفت: به‌دنبال اطلاعات واصله مبنی بر رویت شدن دو نفر از متهمان اصلی حادثه تیراندازی به فریدون قنبری در خانه باغی واقع در شهرستان صحنه، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. وی افزود: متهمان که از شش ماه قبل متواری و تحت تعقیب بودند توسط اکیپ پلیس اطلاعات در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ که در روز حادثه در اختیار متهمان بوده، توقیف و به یگان منتقل شدند. این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انجام تحقیقات لازم و بازجویی فنی، متهمان به بزه انتسابی اعتراف کردند و موضوع کماکان تحت رسیدگی است.

حقوق چند ده میلیونی برخی معاونان بیمه مرکزی

شنیده شد که انتشار فیش حقوقی چند ده میلیونی چند تن از معاونان بیمه مرکزی در فضای مجازی و پیگیری آن در یکی از بخش‌های خبری روزهای گذشته واکنش‌هایی را در پی داشته است. میزان نوشت؛ با گسترش این خبر مدیران در راستای دفاع از خود اعلام بی‌گناهی کرده و مدعی شدند این فیش‌های حقوقی مربوطه به مدیران پیشین است که بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته این ادعا صحیح نیست و فیش‌های حقوقی منتشرشده گواه بر صحت این خبر هستند. گفتنی است در کنار این فیش‌های میلیونی، نیم نگاهی به ۷ میلیون کارگر با حقوق کمتر از ۸۱۲ هزار تومان خالی از لطف نیست. ناگفته نماند طیب‌نیا، وزیر اقتصاد و دارایی هم روز گذشته دریافت این حقوق‌ها را تأیید و از برخورد با متخلفین خبر داد.

تکذیب دستگیری بازیکن لیگ برتری

شنیده شد که حضور یک فوتبالیست از تیم مطرح پایتخت در میان دستگیرشدگان میهمانی معروف سعادت آباد توسط خبرگزاری قوه قضائیه تکذیب شد. میزان نوشت؛ یک منبع آگاه درباره انتشار خبری مبنی بر حضور یک فوتبالیست در میان دستگیرشدگان میهمانی معروف سعادت آباد اظهار داشت: اخیراً اخباری مبنی بر دستگیری ۷ بازیگر سرشناس سینما در یک میهمانی شبانه منتشر شده است که همین مورد گمانه‌زنی‌هایی درباره نام افراد به همراه داشته است. این منبع آگاه با اشاره به اینکه عده معدودی از اهالی رسانه و کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی اقدام به گمانه‌زنی درباره نام یا اسم مخفف افراد می‌کنند، گفت: اینکه گفته می‌شود یک فوتبالیست در میان دستگیرشدگان میهمانی سعادت آباد تهران حضور دارد، کذب محض است.

وقتی مایلی‌کهن باعث مرگ یک نفر شد

شنیده شد که محمد مایلی‌کهن شامگاه شنبه میهمان برنامه «دور همی» مهران مدیری بود. در ابتدای برنامه، مهران مدیری از مایلی کهن درباره خاطره تلخی پرسید که در آن جان یک نفر گرفته شده است. نکته جالب توجه این بود که مایلی کهن در آن حادثه، باعث درگذشت پدر یکی از بازیگران دورهمی شده بود. محمد نادری بازیگر نقش «روح پدر» در دور همی، ۲۷ سال قبل در یک سانحه پدر خود را از دست می‌دهد و آن سوی این حادثه، محمد مایلی کهن بوده است. مایلی کهن توضیح داد که خودروی خود را در خیابان نامجو پارک کرده بود که پدر محمد نادری با موتور گازی در حال عبور بوده است. مایلی کهن در خودرو را باز می‌کند و پدر نادری نقش بر زمین می‌شود و با وجود اینکه خود مایلی کهن او را به بیمارستان رسانده اما در نهایت پدر نادری فوت می‌کند.

تجمع فارغ‌التحصیلان شرکت نفت

شنیده شد که جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشکده نفت مقابل وزارت نفت تجمع کردند. این در حالی است که گفت‌وگو با این افراد حاکی از آن بود که برخلاف وعده و تعهدی که به آن‌ها برای تحصیل در این دانشکده داده شده که بعد از اتمام تحصیلات به استخدام شرکت ملی نفت یا شرکت‌های تابع آن درآیند، چنین نشده و این افراد بلاتکلیف مانده‌اند. آفتاب نوشت؛ به گفته تجمع‌کنندگان در حدود ۷۰ سال گذشته از تأسیس دانشکده نفت همواره روال به اینگونه بوده که فارغ‌التحصیلان بدون هیچ مشکلی و البته با شرط قرارگیری در گروه (الف) یعنی داشتن معدل ۱۴ می‌توانستند در این شرکت یا شرکت‌های زیرمجموعه آن مشغول به کار شوند، اما از سال ۱۳۹۴ تاکنون این تعهد انجام نشده است.

دلیل غیبت جلالی چه بود؟

شنیده شد که رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس نهم گفت: غیبتم در همایش منتخبان فراکسیون امید دلیل خاصی نداشت. ایلنا نوشت؛ کاظم جلالی درباره اینکه چرا در همایش فراکسیون امید روز گذشته شرکت نکرده است، گفت: دلیل خاصی نداشت، این جلسه‌ها تازه شروع شده است و ما ان شاءا... در آن‌ها حضور خواهیم داشت.

دیگه چه خبر ایران

روایتی از تسلط رهبر معظم انقلاب به زبان انگلیسی

در حالی که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان در جمع معلمان، درباره نفوذ و تسلط فرهنگ غرب از راه آموزش زبان انگلیسی هشدار دادند، برخی رسانه‌ها و چهره‌های سیاسی تلاش کردند بیانات معظم له را به مخالفت مطلق با آموزش زبان انگلیسی تحریف کنند. این در حالی است که به روایت محمدحسین صفارهرندی، ایشان از تسلط به زبان انگلیسی برخوردارند. به گزارش خبرآنلاین، صفار هرندی گفته است: «من یک وقتی از مدیر یک مؤسسه آموزشی، فرهنگی شنیدم که گفت آن اوایل انقلاب، حضرت آقا و برخی از مقامات روحانی کلاس‌های زبان را شرکت می‌کردند؛ کسی که به آن‌ها زبان می‌آموخت، می‌گفت فراگیری ایشان خیلی خوب بود و آن استاد مربوطه می‌گفت برای من جالب است که آن‌ها در سن بالای 40 سال فراگیری خوبی دارند. من می‌دانم که در سال‌های اخیر نیز روی این چیزها تمرکز دارند و ایشان متون انگلیسی و مجلات خارجی را خودشان می‌خوانند، البته نمی‌دانم اجازه دارم این موضوعات را بگویم یا خیر... عربی را که قطعاً تسلط دارند اما می‌دانم که در زبان انگلیسی نیز همین الآن ایشان مجلات و ژورنال‌های خارجی را مستقیم بدون اینکه ترجمه را بگیرند، مطالعه می‌کنند.»

دو نشریه امریکایی: جان کری به نفع ایران کار می‌کند

مجله امریکایی «کامنتری» در مطلبی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و «1+5» در مطلبی ضمن انتقاد از وزیر خارجه امریکا، تأکید کرد که برخلاف گفته‌های جان کری، برجام به نفع ایران بوده است. به گزارش «انتخاب»، در بخشی از مطلب این نشریه آمده است: «این توافق باعث افزایش امکان بازرسی و تأیید برنامه هسته‌ای ایران می‌شود؟ یکی باید این را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گفت.»

«توافق هسته‌ای جلوی واردات تسلیحات تهاجمی مانند آخرین مدل‌های جنگنده توسط ایران را خواهد گرفت؟ خیر، جان کری فراموش کرد معنی «تهاجمی» را معین کند و نتیجتاً به طور ضمنی به ایران اجازه داد با فهرست خرید عظیمی به سراغ چین و روسیه برود.» «منع موشک‌های بالستیک هم کاملاً بارز است که آنچنان منعی هم نداشت.» «همین طور اصرار کری که تحریم‌های مربوط به تروریسم و حقوق بشر ایران همچنان باقی می‌ماند و دسترسی ایران به دلارهای امریکا را هم فراموش نکنید.» در ادامه این نوشته تأکید شده است: «در عمل هم تقریباً هر زمان دولت ایران مخالفتی درباره درگیری بر سر تفسیر از توافق نشان داد، وزارت خارجه کری کنار ایران ایستاد و او و دستیارانش چنان درمانده شدند که ادعا کردند این توافق یک موفقیت بود.»

نشریه «واشنگتن اگزمینر» نیز در گزارشی با مضمون مشابه نوشت: «جمهوریخواهان امریکا به طور فزاینده نگران‌اند که روابط میان جان کری، وزیر امور خارجه این کشور و محمدجواد ظریف همتای ایرانی‌اش، قدرت مذاکراتی وی را تضعیف کرده و نقش وی در اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه «1+5» را تحت تأثیر قرار داده و موجب شده است تا کری به جای امریکا، بیشتر به نفع ایران کار کندبه گزارش «ایسنا»، سناتور «جان باراسو»،‌ عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا به واشنگتن اگزمینر، گفت: «من نگرانی‌های زیادی نسبت به روابط زیادی صمیمانه جان کری و ظریف و افراد دیگر از سراسر جهان دارم. او پیش از این نیز در جریان خلع سلاح شیمیایی سوریه، روابط بسیار صمیمانه‌ای با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و همچنین در جریان مذاکرات صلح برای پایان جنگ در سوریه دارد.»

آفتابی شدن زمین‌خواران در «شهر آفتاب»

رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه «شهر آفتاب» شهر نیست و در واقع یک طرح ویژه است، گفت: «تمام قوانین حفظ و مقررات زمین در آن منطقه حاکمیت دارد اما اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر تغییر کاربری اراضی در آنجا به دست ما رسیده است.» به گزارش «تسنیم»، قباد افشار افزود: «مسئولان این طرح نیز خود به سازمان امور اراضی آمده و اعلام کرده‌اند که در این منطقه تغییر کاربری ایجاد می‌شود و شما بروید با آن برخورد کنید.» وی ادامه داد: «بزودی جلسه‌ای با مسئولان شهر آفتاب خواهیم داشت. همچنین بازدیدی نیز از این منطقه به عمل می‌آوریم تا مسائل آن را به صورت دقیق‌تر بررسی کنیم.»

 

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز