تبلیغات

به راه افتادن کمپین برافراشتن پرچم ایران و عراق در شهرهای عراق

به‌ گزارش خبرگزاری مهر به‌ نقل از رسانه‌های عراقی، کاربران اینترنتی عراقی در چند روز گذشته‌ کمپین خودجوشی را در حمایت از کشور ایران راه‌اندازی کردند که‌ در این کمپین، عراقی‌ها به‌ خیابان‌های شهرهای عراقی می روند و همزمان پرچم هر دو کشور را به‌ نشانه‌ تداوم دوستی و برادری دیرینه‌ مابین دو کشور به‌ اهتزاز در می آورند.

بر اساس این گزارش، درست یک هفته‌ پیش بود که‌ در رسانه‌‌های عربی این شایعه‌ منتشر شد که‌ مقتدا صدر مخالف ایرانیان است و به‌ هواداران خویش گفته‌ است تا علیه‌ ایران شعار بدهند. امری که‌ گمانه‌زنی‌های بسیاری را در رسانه‌های معاند هم به‌ همراه‌ داشت.

چند روز بعد از این شایعه‌ها، مقدا صدر، رهبر جوان عراقی که‌ در حال حاضر به‌ چهره‌ای ملی هم بدل شده‌ است، اعلام کرد که‌ چنین چیزی با واقعیت همخوانی ندارد و کسانی که‌ در جمع تظاهرات کنندگان بغداد شعار دادند، نفوذی بودند. حتی خبری منتشر شد که‌ مقتدا صدر عازم ایران شده‌ است تا به‌ بکلی خطی بطلان بر این شایعه‌ها کشیده‌ باشد.

این اخبار کذب بازتاب گستره‌ای در میان شهروندان عراقی داشت، به‌ نوعی که‌ در چند روز گذشته‌، کاربران اینترنتی این کشور با راه‌ اندازی کمپین بر افراشتن پرچم‌های ایران و عراق نشان دادند که‌ آنها مخالف شایعه‌ پراکنی رسانه‌های عربی و معانداند.

تصاویر کمپین بر افراشتن پرچم ایران و عراق به‌ صورت گسترده‌ای در میان کاربران عراقی منتشر شده‌ است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز