تبلیغات

خدمت جدید ترکیه به تکفیری‌ها/درگیری‌های شدید در «خان طومان»

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در سوریه، نیروهای ارتش سوریه بامداد امروز حمله گروه‌های تروریستی به شهرک خان طومان در حومه جنوبی شهر حلب در شمال این کشور را دفع کردند. این در حالی است که گروه‌های تروریستی به هلاکت ده‌ها نفر از اعضای خود اعتراف کرده‌ اند. این گروه‌ها با حمایت مستقیم ترکیه، اتاق عملیات مشترک تشکیل داده‌اند.

بر اساس این گزارش، این مناطق شاهد درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های تروریستی بوده است که این گروه‌ها از تروریست‌های انتحاری و خودروهای بمب‌گذاری شده استفاده کرده‌اند، با این حال ارتش سوریه توانست حمله هشت گروه تروریستی شامل "جبهة النصرة – أحرار الشام – فیلق الشام – جند الشام – جند الأقصى – جیش الفتح – جیش النصر ولواء بدر" را دفع کنند، رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی به هلاکت ده‌ها نفر در برابر ارتش سوریه اعتراف کرده‌اند.

جنگنده‌های روسی نیز مواضع تروریست‌های جبهه النصره را در حومه جنوبی حلب بمباران کردند به طوری که پنج جنگنده روسی به همراه جنگنده‌های سوری، مواضع تروریست‌ها را در خان طومان، الخالدیه و مناطق اطراف در هم کوبیدند.

بر اساس این گزارش، نکته واضح در تحولات حومه حلب، حمایت گسترده ترکیه از گروه‌های تروریستی است به طوری که این کشور گذرگاه سری به طول دو کیلومتر به جای گذرگاه باب السلامه برای آنها باز کرده است تا کار انتقال سلاح‌های سنگین و تانک و زره‌پوش از خاک ترکیه به روستای حوار کلس در شمال شرقی شهر اعزاز تسهیل شود.

اقدام ترکیه در پی درخواست گروه‌های تروریستی لواء السلطان مراد، احرار الشام، جبهه النصره و فیلق الشام از این کشور برای باز کردن گذرگاه دیگری به جای باب السلامه صورت گرفت، این مسئله به دخالت مستقیم ترکیه در تحولات سوریه و حمایت از گروه‌های تروریستی در حومه شمالی حلب اشاره می‌کند.

گروه‌های تروریستی از طریق پخش و ترویج شایعات فراوان در شبکه‌های ارتباط اجتماعی همچون سیطره بر شهرک‌های خلصه، حمیره و معراته برای ایجاد ناامیدی و سرخوردگی در ملت سوریه و تاثیرگذاری بر روحیه ارتش سوریه تلاش می‌کنند که ارتش سوریه با قاطعیت این شایعات و ادعاها را تکذیب کرده است. گروه‌های تروریستی همچنین مدعی اسیر کردن چند رزمنده حزب الله در درگیری‌های خان طومان شده‌اند که رهبران حزب‌الله با تکذیب این ادعا تاکید کردند این شایعات در چارچوب جنگ روانی علیه ارتش سوریه و همپیمانان آن قرار دارد.

از سوی دیگر فرمانده ارتش سوریه ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر حمله جنگنده‌های سوری به اردوگاه آوارگان در حومه ادلب را بی‌اساس دانست و تاکید کرد  اطلاعات موثق نشان می‌دهد برخی گروه‌های تروریستی به  دستور کشورهای حامی خود که برای همه شناخته شده هستند، مکان‌های غیرنظامی را به عمد هدف قرار می‌دهند تا تلفات بیشتری در غیرنظامیان به جا بگذارد و ارتش سوریه را به ارتکاب آن متهم کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز