تبلیغات

برخورد پرنده با هواپیما چه کرد! + عکس

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، حمله یک پرنده موجب آسیب دیدن دماغه هواپیما شد. بخش جلویی یک هواپیمای بوئینگ پس از برخورد یک پرنده هنگام فرود در فرودگاه هیثرو پر از خون شد.


 هواپیمای بویئنگ  800 – 737 متعلق به هواپیمایی «اجیپت ایر» مصر بود که پس از برخورد با یک پرنده تا حدودی آسیب دید. گفتنی است این هواپیما حامل 70 مسافر بود.
 
هواپیمای مصری که از قاهره بلند شده بود، در روز جمعه و علیرغم برخورد پرنده توانست بدون هیچ مشکلی در فرودگاه غربی لندن بر روی زمین بنشیند.


 
هواپیمای بوئینگ آسیب دیده روز شنبه مجددا به قاهره برگشت. البته قبل از پرواز، از یک آنتن‌پوش یا ریدوم برای محافظت از آنتن هواپیما استفاده شده بود. ریدوم به سازه‌ای معمولا کروی شکل گفته می‌شود که از جنس فایبرگلاس بوده و برای مصون نگه داشتن آنتن‌ها در برابر عوامل طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امیر هاشم، از مسئولان ارشد تدارکات هواپیمایی اجیپت ایر، پس از سانحه از این هواپیما عکس گرفت. وی گفت: «آسیب به جای مانده بر اثر برخورد کاملا مشهود است. هواپیمای بوئینگ با شماره ثبت SU-GDZ تا تعمیر کامل دیگر پرواز نخواهد داشت. چه کسی لوازم یدکی این هواپیما را دارد؟»
 
بر اساس گزارش‌ها، تخمین زده می‌شود که 90 درصد برخورد پرندگان با هواپیما در نزدیکی فرودگاه‌ها رخ می‌دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز