تبلیغات

جزییات حریق در بیمارستان برازجان

معاون پرستاری وزیر بهداشت که به عنوان نماینده ویژه وزیر جهت بررسی آتش سوزی در بیمارستان 17 شهریور برازجان به این شهر سفر کرده است، جزئیات این حادثه را تشریح کرد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد میرزابیگی با بیان این که بیمارستان 17 شهریور برازجان بیش از 50 سال قدمت دارد، گفت: پشت سقف کاذب بیمارستان از بوریا و نوعی چوب ساخته شده است که قابل اشتعال بوده و بعد از اتصالی در سیستم برق بخش مراقبت‌های ویژه، آتش با سرعت به بقیه قسمت‌های بیمارستان گسترش می‌یابد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: در پی این آتش سوزی سه مرتبه با آتش نشانی تماس گرفته می‌شود، اما دوبار تماس جدی گرفته نشده و پس از این که بیماران توسط پرسنل بیمارستان و تکنسین‌های اورژانس از بخش تخلیه شدند، نیروهای آتش نشانی به محل حادثه رسیدند.

وی گفت: با توجه به این که آتش سوزی در ساعت 4 بامداد رخ داده بود و بیماران خواب بودند، همچنین به غیر از پرستاران و پرسنل بیمارستان، مردم و همراهان بیماران هم در محل حادثه نبودند، پرسنل و پرستاران اقدام به انتقاران بیماران از بخش و تحویل به آمبولانس‌های اورژانس به منظور انتقال به بیمارستان جدید کردند.

بنابر اعلام وب‌دا، میرزابیگی گفت: در این حادثه دو نفر از پرستاران نیز در حین کمک به انتقال بیماران، دچار سوختگی شدند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در پاسخ به این پرسش که چرا فقط بخش قلب این بیمارستان قدیمی به بیمارستان جدید شهید گنجی منتقل نشده است؛ گفت: موقعیت مکانی و استقرار این بیمارستان در مرکز شهر، برای دسترسی بیماران به این بیمارستان مناسب‌تر بوده است و درحال حاضر نیز این بخش به بیمارستان جدید منتقل شد.

معاون پرستاری گفت: در پی وقوع این حادثه جلسه‌ای با حضور مسولان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد و علت تاخیر آتش نشانی در دست بررسی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز