تبلیغات

کورس قهرمانی تمام شد/ لسترسیتیِ شگفت انگیز، قهرمان جدید فوتبال انگلیس

وبسایت رسمی برنامه نود - با توقف تاتنهام مقابل چلسی، لسترسیتی شگفتی ساز این فصل فوتبال انگلیس، در یکی از عجیب ترین اتفاقات فوتبال بریتانیا، قهرمانی خود را در لیگ جزیره جشن گرفت.

به گزارش وبسایت نود، تاتنهام که برای ادامه جنگ رقابت بر سر قهرمانی، نیاز به کسب سه امتیاز دیدار مقابل چلسی داشت، با وجود پیروزی 2-0 در نیمه اول، بازی برده را از دست داد و در نهایت چلسی دو گل زد و این مسابقه با تساوی 2-2 عوض شد تا بار دیگر ورزشگاه استمفوردبریج، قهرمانی فصل فوتبال انگلیس را تعیین کند. به این ترتیب، لسترسیتی در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ جزیره، با هفت امتیاز برتری، قهرمانی شگفت انگیز و غیرمنتظره خود را قطعی کرد.

در آخرین بازی از هفته سی و ششم لیگ جزیره، چلسی در ورزشگاه خانگی خود، استفموردبریج، با قضاوت کلاتنبرگ میزبان رقیب لندنی تاتنهام بود. بازی که از نظر جدولی برای تیم هیدینک اهمیتی نداشت ولی آبی پوشان می خواستند با کسب امتیاز از این بازی خانگی، امیدهای تاتنهام را برای قهرمانی از بین ببرند.

در این بازی، تاتنهام در نیمه اول تیم برتر میدان بود و یاران پوچتینو که قصد داشتند همچنان در کورس قهرمانی بمانند، بازی هجومی تری را نسبت به میزبان به نمایش گذاشتند و مزد بازی برتر خود را در اواخر نیمه اول گرفتند.

ابتدا هری کین در دقیقه 35 روی پاس لاملا با بگوویچ تک به تک شد، و دروازه بان را دریبل کرد و بازی را 1-0 کرد. بازی خوب تاتنهام همچنان ادامه داشت و یاران پوچتینو، در دقیقه 44 باز هم از عمق دفاع چلسی به این تیم ضربه زدند.

این بار سون هیونگ مین در دقیقه 44 روی پاس اریکسن گلزنی کرد تا استفموردبریج در سکوت فرو رود و هواداران تاتنهام غرق در شادی شوند.

با شروع نیمه دوم، تاتنهام در ابتدای این نیمه، همچنان تیم برتر میدان بود، آنها به فرصت هایی هم رسیدند ولی در رسیدن به گل بعدی ناکام بودند. بعد از گذر از دقایق ابتدایی با ورود بازیکنان هجومی به ترکیب چلسی، میزبان بازی را در دست گرفت.

ابتدا دقیقه 58، گری کیهیل روی پاس ویلیان از ضربه کرنر، اختلاف را کم کرد تا امیدهای چلسی زنده شود و تاتنهام خطر را حس کند.

با حضور آزار در زمین، چلسی به حملاتش ادامه داد تا اینکه دقیقه 83، اتفاقی که اسپرز کابوس آن را می دید، رقم خورد. حرکت دیدنی آزار با یک و دو وی با کاستا همراه شد و سپس ضربه کات دار دیدنی این بازیکن، بازی را 2-2 کرد تا لسترسیتی با این گل قهرمان جدید فوتبال انگلیس لقب گیرد.

جالب اینجاست سال گذشته نیز آزار با گلزنی در استمفوردبریج، قهرمان فوتبال انگلیس را تعیین کرد و امسال نیز گل او، قهرمان را مشحص کرد، با این تفاوت که این بار نوبت قهرمانی لسترسیتی بود.

در این بازی پربرخورد داور 12 بار از کارت زرد خود استفاده کرد که بازیکنان تاتنهام، نُه اخطار دریافت کردند.

به این شکل، لسترسیتی با 77 امتیاز و هفت امتیاز اختلاف، قهرمانی اش را مسجل کرد.

به این ترتیب برای اولین بار از سال 1978، یک تیم در حالی قهرمان فوتبال انگلیس می شد که اولین بار موفق به کسب این عنوان شده است. در آن سال، ناتینگهام فارست، اولین بار طعم قهرمانی در لیگ را چشید.

رانیری هم اولین قهرمانی خود را در یک لیگ بزرگ اروپایی تجربه کرد. او پیش از این، با چلسی، نایب قهرمان لیگ برتر انگلیس شده بود.

2021

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز