تبلیغات

رئيس جمهور كره جنوبي عازم ايران شد

«پارك گئون هي» رئيس جمهور كره جنوبي پيش از ظهر امروز به وقت محلي ( يكشنبه ) سفر مهم و تاريخي خود به ايران را آغاز كرد.

به گزارش ايرنا، هياتي متشكل از 236 نفر از مسئولان و رئيسان بزرگترين شركت هاي كره اي و صنايع اين كشور وي را در سفر به ايران كه مدت آن سه روز اعلام شده، همراهي مي كنند.

مقام هاي ارشد كره نيز از اين سفر به عنوان يك ديدار تاريخي ياد كرده و افزوده اند كه «پارك» روز دوشنبه (فردا) با دكتر حسن روحاني رئيس جمهور ايران مهمترين ديدار خود را از زمان برقراري روابط رسمي دو كشور از سال 1962 ميلادي انجام مي دهد.

سفر وي به ايران در شرايطي انجام مي شود كه كره اعلام كرده است ايران پس از برجام و توافق هسته اي به سرزمين فرصت ها تبديل شده است و اين كشور مي خواهد روابط راهبردي گسترده اي در عرصه هاي مختلف بخصوص اقتصادي و تجاري با ايران داشته باشد.

ارزش تبادلات تجاري دو كشور در سال 2011 ميلادي به 17 ميليارد و 400 ميليون دلار رسيد و طرفين مي كوشند سقف كنوني را كه بالاتر از 6 ميليارد و 100 ميليون دلار است دوباره به شرايط قبل برسانند.

«كيم كيو هيون» دبير ارشد امور خارجي نهاد رياست جمهوري كره امروز گفت كه اين سفر، جهشي چشمگير در روابط دو كشور ايجاد خواهد كرد.

وي افزود: انتظار مي رود به غير از مسائل مهم منطقه اي و بين المللي و روابط تجاري و اقتصادي، طرفين در باره مساله هسته اي شبه جزيره كره و تحولات آسياي شمال شرقي نيز گفت وگو كنند.

همزمان قرار است رئيسان جمهوري كره و ايران در تهران در مراسم امضاي چندين سند همكاري و تفاهمنامه شركت كرده و در باره اجراي طرح هاي زيربنايي در ايران مذاكره كنند.

حوزه هايي چون بهداشت، پزشكي، فرهنگ، مخابرات ،‌اطلاع رساني ، ساخت بيمارستان ، ساخت سد و خط آهن از ديگر بخش هايي است كه طرفين براي امضاي قرارداد و گفت و گو در خصوص همكاري در اين عرصه ها اعلام آمادگي كرده اند.

خبرگزاري يونهاپ از كره امروز گزارش كرد كه ايران دارنده بزرگترين ذخاير گاز جهان و چهارمين ذخاير نفتي دنيا است و كره نمي تواند شريك به اين مهمي و بزرگي را در عصر توسعه اقتصادي ناديده بگيرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز