تبلیغات

تصاویر کمتر دیده شده از سرن/نگهداری برخورددهنده هادرونی بزرگ چقدر سخت است؟

دانش > دانش‌های بنیادی - سرن (CERN) یا سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای بزرگ‌ترین آزمایشگاه فیزیک ذره‌ای جهان است. به تازگی تصاویری از نگهداری و تنظیمات برخورددهندهٔ هادرونی بزرگ منتشر شده که دشواری فعالیت دانشمندان و مهندسان این مرکز را نشان می‌دهد.

نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن نگهداری و پشتیبانی در سرن

برخورددهندهٔ هادرونی بزرگ (Large Hadron Collider) یا به طور مختصر ال‌اچ‌سی (LHC) یک شتاب‌دهندهٔ ذرّه‌ای و برخورددهنده مستقر در سازمان تحقیقاتی سرن در نزدیکی ژنو سوئیس است.

در این آزمایشگاه، پروتون‌ها، در یک تونل ۲۷ کیلومتری شتاب گرفته و به اندازه ۱۴ تریلیون الکترون ولت انرژی می‌گیرند و به هم برخورد می‌کنند. در واقع با شبيه‌سازي مدلي كوچك از بيگ‌بنگ دانشمندان در تلاش براي كشف رازهاي عالم هستند.

5454

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز