تبلیغات

همایش روز جهانی تای‌چی جمعه در پارک آب و آتش

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، روز جهانی تای‌چی هجده سال است در سراسر جهان و در بسیاری کشورها، با هدف آگاهی‌رسانی به شهروندان درباره‌ی ویژگی‌های سلامتی‌بخشی این هنر اصیل باستانی برگزار می‌شود. تای‌چی که یکی از شاخه‌های ووشو یا کنگ‌فوی چینی است، نه تنها بر سلامت جسم و روان انسان‌ها، که بر کیفیت زندگی آن‌ها و اطرافیان‌شان نیز تاثیر مستقیم دارد. همچنین، چی‌کنگ به عنوان هنر تقویت انرژی درونی بدن در کنار تای‌چی، جایگاهی چشمگیر در جریان‌های علمی از جمله طب مکمل در سراسر جهان دارد.

مراسم روز جهانی تای‌چی و چی‌کنگ، امسال، به رسم سه سال گذشته، در تهران و دیگر شهرهای ایران برگزار خواهد شد. در تهران، تای‌چی‌کارانی از سبک‌های مختلف، در روز جمعه دهم اردیبهشت، در پاک آب و آتش گرد هم خواهند آمد تا علاوه بر اعلام هم‌دلی خود با دیگر اعضای جامعه‌ی جهانی تای‌چی، روزی خاطره‌انگیز را رقم زنند. آشناسازی شهروندان با این رشته و فواید بسیار آن، اجرای فرم‌های گروهی از سبک‌هایی از جمله یانگ و چن، تمرین گروهی چی‌کنگ به همراه توضیحاتی درباره‌ی این رشته و سخنرانی مسئولان سبک تای‌چی و فدراسیون ووشو ایران، از جمله‌ برنامه‌هایی است که برای این روز تدارک دیده شده است.

کمیته‌ی تای‌چی‌چوان فدراسیون ووشو ایران به عنوان میزبان و برگزارکننده‌ی این مراسم، به همراه حامی این روز (دنیای آرزو ساری) از همه‌ی شهروندان برای شرکت در این گردهم‌آیی تاریخی دعوت به عمل می‌آورند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز