تبلیغات

وزرای خارجه جی7 درحال بررسی تحریم های جدید سوریه و نظامیان روسی

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، 'بوریس جانسون ' وزیر خارجه انگلیس در حاشیه نشست دو روزه وزرای خارجه جی 7 در شمال ایتالیا اظهار داشت: وزرای خارجه جی 7 درحال بررسی اعمال تحریم های جدید علیه سوریه و برخی نظامیان روسی هستند.
وزیر خارجه انگلیس همچنین پس از دیدار با همتای امریکایی خود 'رکس تیلرسون ' در حاشیه نشست وزرای خارجه جی 7 به روسیه هشدار داد و گفت: روسیه یک انتخاب دارد، یا در کنار رژیم اسد می ماند و یا به همراه مابقی جهان برای پیداکردن راه حل سیاسی برای سوریه کار می کند.
'انجلینو الفانو' وزیر خارجه ایتالیا نیز پس از دیدار با جانسون گفت: ایتالیا و انگلیس با یکدیگر در صلح و امنیت و مبارزه با تروریسم متحد هستند.
نشست دو روزه وزرای خارجه جی 7 از امروز دوشنبه در شهر لوکا در شمال ایتالیا با حضور وزیران امور خارجه هفت کشور صنعتی ایتالیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس، امریکا و کانادا و 'فدریکا موگرینی' نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در میان تدابیر شدید امنیتی آغاز شد و روز سه شنبه نیز یک نشست فوق العاده درباره سوریه برگزار می شود.
در این نشست 2 روزه موضوعات مهم بین المللی از جمله اوضاع سوریه با توجه به تحولات اخیر و حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی این کشور و در آستانه کنفرانس بروکسل درخصوص سوریه مورد بررسی قرار می گیرد.
همچنین دیگر موضوعات مهم بین المللی از جمله بحران شرق اوکراین، روند صلح در خاورمیانه، امنیت، ایران، آفریقا، عراق، لیبی و کره شمالی در دستور کار این نشست قرار دارد.
وزیران امور خارجه جی هفت همچنین به بحث و تبادل نظر درباره مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و بحران پناه جویان می پردازند.
این نشست مقدمات برگزاری اجلاس سران جی هفت در ماه مه آینده در 'تائورمینا' در جزیره سیسیل ایتالیا با حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا را فراهم می کند.
شبک**اروپام**461**1392**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز