تبلیغات

پرچم 3 کشور از بین پرچم‌های حاضر در اجلاس APA حذف شد/ عذرخواهی ایران از چین

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس کشورهای آسیایی که صبح امروز با حضور نمایندگانی از مجالس 10 کشور در هتل اسپیناس برگزار شد، پرچم 3 کشور تبت، ماکائو و تایوان به عنوان کشورهای مستقل در بین پرچم کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی جای داده شده بود.

در مراسم افتتاحیه این نشست نماینده پارلمان چین نسبت به حضور پرچم‌های این 3 کشور اعتراض کرد چرا که معتقد بود این کشورها هنوز اعلام استقلال نکرده و همچنان جزو کشور چین محسوب می‌شوند.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس که ریاست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی را برعهده داشت، ضمن عذرخواهی از خطای صورت گرفته در ثبت تصاویری از پرچم‌های این 3 کشور، گفت: تصاویر پرچم 3 کشور تبت، ماکائو و تایوان به خطا در بین پرچم کشورهای مجمع مجالس آسیایی ثبت شده و این مناطق هنوز جزو سرزمین چین هستند. بنابراین تصمیم بر این شد که تصاویر این پرچم‌ها حذف شود.

وی ادامه داد: لازم می‌دانم از کشور چین عذرخواهی کنم.

به گزارش تسنیم، تصاویر پرچم‌های این 3 کشور از میان تصاویر پرچم‌های کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی حذف شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز