تبلیغات

گزارش ویژه/ مهمترین رکوردهای گل‌زنی دنیا؛ دایی، مسی و رونالدو کنار هم

وبسایت رسمی برنامه نود - دو فوق‌ستاره رئال و بارسا در سال‌های اخیر رکورد بیشتر تورنمنت‌هایی که در آن حضور دارند را شکسته‌اند.
به گزارش سایت نود، کریس رونالدو که تیمش در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد امسال این فرصت را دارد که رکورد 17 گل خودش در یک فصل لیگ قهرمانان را بشکند. او مدت‌هاست از رکورد 71 گل رائول افسانه‌ای در این رقابت‌ها گذشته و بهترین گل‌زن تاریخ چمپیونز لیگ به شمار می‌رود. لیونل مسی هم بهترین گل‌زن ال‌کلاسیکو، تاریخ بارسا و تاریخ لالیگا به شمار می‌رود. این رکوردها البته تنها رکوردهای گل‌زنی در تاریخ فوتبال نیستند.

رکودر گل‌زنی در جام جهانی

میروسلاو کلوزه مهاجم درخشان فوتبال آلمان در اوایل هزاره سوم در دوره گذشته جام جهانی با زدن 3 گل به رکورد 16 گل در این رقابت‌ها رسید و از رکورد 15 گل رونالدوی برزیلی عبور کرد. 

رکورد گل‌زنی در یک دوره جام جهانی

"ژوس فونتین" اسطوره فوتبال فرانسه در جام جهانی 1958، 13 گل برای این تیم زد و رکوردی افسانه‌ای به جا گذاشت. او که فقط در یک جام جهانی حضور داشت با همین یک حضور جزو بهترین گل‌زنان تاریخ این رقابت‌ها هم هست.


رکورد گل‌زنی جام ملت‌های آمریکای جنوبی

"زیزینیو" و "نوربرتو مندز" اسطوره‌های برزیل و آرژانتین که در دهه‌های 50 و 60 در این مسابقات حضور داشتند هر دو با 17 گل زده آقای گل مشترک تاریخ این رقابت‌ها هستند.


رکورد گل‌زنی در یک دوره جام ملت‌های آمریکای جنوبی

"خایر داروسا"، "هومبرتو ماسچیو" و "خاویر آمبرویس" از برزیل، آرژانتین و اوروگوئه هر سه در یک دوره این رقابت‌ها 9 گل زده‌اند.


رکورد گل‌زنی در جام ملت‌های اروپا

میشل پلاتینی اسطوره فوتبال فرانسه و دبیرکل سابق یوفا با 9 گلی که در سال 84 زد هم رکورد تعداد گل زده در یک تورنمنت را به دست آورد و هم آقای گل تاریخ این رقابت‌ها شد.


رکورد گل‌زنی در جام ملت‌های آفریقا

ساموئل اتوئو کاپیتان سابق تیم ملی کامرون با 18 گل بهترین گل‌زن تاریخ این رقابت‌ها به شمار می‌رود.


رکورد گل‌زنی در یک دوره جام ملت‌های آفریقا

"اندای مولامبا" اسطوره فوتبال زئیر در سال 74، 9 گل برای این تیم در جام ملت‌ها زد. تا امروز هیچ بازیکنی موفق نشده این رکورد را تکرار کند.


رکورد گل‌زنی در جام ملت‌های آسیا

علی دایی مهاجم افسانه‌ای فوتبال ایران با 14 گل زده آقای گل این رقابت‌هاست. نکته جالب اینکه او فقط در یک جام ملت‌ها برای ایران گل زد.


رکورد گل‌زنی در یک دوره جام ملت‌های آسیا

این رکورد هم در اختیار دایی است. کاپیتان اسبق تیم ملی ایران در جام ملت‌های 96، رکورد خارق‌العاده 14 گل ثبت کرد.


رکورد گل‌زنی لیگ قهرمانان (جام باشگاه‌ها) اروپا

کریستیانو رونالدو تا قبل از دیدار رفت مرحله نیمه نهایی فصل جاری لیگ قهرمانان 93 گل برای رئال مادرید و منچستریونایتد در این رقابت‌ها زده.


رکورد گل‌زنی در یک فصل لیگ قهرمانان (جام باشگاه‌ها) اروپا

مهاجم پرتغالی رئال مادرید که تا پایان مرحله یک چهارم نهایی فصل جاری رقابت‌‌ها 16 گل زده، فصل 14-2013 با 17 گل آقای این رقابت‌ها شد و رکورد تاریخ را بهبود بخشید.


رکورد گل‌زنی در یورولیگ (جام یوفا)

هنریک لارسن مهاجم سوئدی اسبق بارسلونا در این رقابت‌ها 40 گل با پیراهن تیم‌های سلتیک، فاینورد و هلزینبرگ به ثمر رسانده است.


رکورد گل‌زنی در یک فصل یورولیگ (جام یوفا)

رادامل فالکائو که این روزها در فوتبال انگلیس سر نخواستن او دعوا شده، فصل 11-2010 با لباس پورتو 17 گل در این رقابت‌ها به ثمر رساند.


رکورد گل‌زنی در لالیگا

لیونل مسی بعد از سا‌ل‌ها رکورد تلمو زارای افسانه‌ای را شکست. فوق ستاره بارسا فعلا 310 گل در این رقابت‌ها زده.


رکورد گل‌زنی در یک فصل لالیگا

لیونل مسی در فصل 12-2011 رکورد بیشترین گل زده در یک سال را شکست. او برای رسیدن به عدد باورنکردنی 91 گل در یک سال، 50 گل در لالیگا زد.


رکورد گل‌زنی در سری A

"سیلویو پیولا" با 274 گل بهترین گل‌زنان تاریخ رقابت‌های سری A ایتالیاست.


رکورد گل‌زنی در یک فصل سری A

"جینو روزتی" اسطوره تورنیو در فصل 29-1928، 36 گل برای این تیم زد. بعد از سال‌ها هنوز بازیکنی موفق نشده این تعداد گل در یک فصل سری A بزند.


رکورد گل‌زنی در سطح اول فوتبال انگلیس

"جیمی گریوز" اسطوره چلسی که برای تاتنهام و وستهم هم بازی کرده با رکورد 357 گل، آقای گل همه ادوار لیگ سطح اول فوتبال انگلیس به شمار می‌رود.


رکورد گل‌زنی در یک فصل فوتبال انگلیس

"دیکسی دین" اسطوره اورتون در فصل 28 – 1927 آمار باورنکردنی 60 گل را ثبت کرد. به نظر نمی‌‌رسد کسی بتواند این رکورد را بشکند.


رکورد گل‌زنی در بوندس لیگا

گرد مولر مهاجم افسانه‌ای بایرن مونیخ با 365 گل، آقای گل تاریخ این رقابت‌هاست.


رکورد گل‌زنی در یک فصل بوندس لیگا

این رکورد هم مثل اغلب رکوردهای گل‌زنی در فوتبال آلمان در اختیار گرد مولر است. بمب افکن در فصل 72-1971 آمار خیره کننده 40 گل در یک فصل را ثبت کرد.

39046

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز