تبلیغات

راهپیمایی «حافظان حجاب» فردا در مشهد برگزار می‌شود

ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1395/02/06 شناسه خبر: 714919

دبیر اجرایی طرح حجاب مرکز ریحانه النبی شعبه مشهد گفت: راهپیمایی حافظان حجاب، فردا هفتم اردیبهشت‌ماه از ساعت 9:30 تا 11:30 در بولوار سجاد شروع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، جواد حسن‌زاده، دبیر اجرایی طرح حجاب مرکز ریحانه النبی شعبه مشهد، یکشنبه ۵ اردیبهشت در نشست خبری با رسانه‌های استان گفت: در شهر مشهد امسال، هشتمین سال اجرایی شدن این طرح و سیزدهمین سال برگزاری آن در کل کشور است که به لطف خدا طرح حجاب مرکز ریحانه النبی در مهرماه سال ۹۵ نیز در تمامی استان های کشور اجرا خواهد شد.

 

دبیر اجرایی طرح حجاب مرکز ریحانه النبی مشهد در خصوص چگونگی و محوریت شروع به کار این طرح گفت: فعالیت‌های مرکز ریحانه النبی با محوریت طلاب خواهر از سال ۸۸ در ۶ استان و ۹ شهر آغاز به کار کرده است.

 

حسن‌زاده با اشاره به تربیت محور بودن طرح‌های مرکز ریحانه النبی افزود: این طرح آموزشی، به طور کامل تربیت محور بوده و در دوره دوم ابتدایی یعنی در مقاطع سوم، چهارم و پنجم ابتدایی برای دختران دانش‌آموز اجرا می‌شود.

 

وی درباره محل و منبع تدریس این طرح بیان داشت: این طرح با هماهنگی صورت گرفته با آموزش‌وپرورش در طول هفته به‌صورت یک ساعت کلاس درسی در مدارس هدف در حال برگزاری است. کتاب مروارید بهشتی منبع تدریس ما است که بر اساس این کتاب، کاملا به‌صورت علمی بحث حجاب به دختران دانش‌آموز را آموزش می‌دهیم.

 

دبیر اجرایی طرح حجاب مرکز ریحانةالنبی مشهد با اشاره به اینکه در کل کشور این مرکز تنها تشکل مردمی است که حجاب را به‌صورت علمی، آموزش می‌دهد، بیان کرد: از برنامه‌های شاخص این مجموعه، «راهپیمایی شکوه حافظان حجاب» است. این طرح از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت‌ماه به مدت یک هفته در ۶ استان و ۹ شهر برگزار می‌شود. همچنین هماهنگ با کل کشور نیز در مشهد نیز راهپیمایی حافظان حجاب، از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰ هفتم اردیبهشت‌ماه ۹۵ در بولوار سجاد شروع خواهد شد.

 

وی تعداد شرکت‌کنندگان در طرح ریحانه‌النبی در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ را بیش از ۴ هزار دانش‌آموز دختر اعلام و اظهار کرد: در طول سال تحصیلی دختران دانش‌آموزی که مراحل آموزش را گذرانده اند «حافظان حجاب» و «حامیان حجاب» خوانده می‌شوند. این نام گذاری به این گونه است که دختران چادری حافظان حجاب نامیده شده و دخترانی که حجاب ابتدایی دارند حامیان حجاب خوانده می شوند.

 

حسن‌زاده با پیش بینی شرکت ۵ هزار نفر در این راهپیمایی، هدف از این راهپیمایی را اینگونه اعلام کرد: راهپیمایی شکوه حافظان حجاب، نمایش عمومی شکوه و اقتدار حجاب در سطح جامعه است. این راهپیمایی باعث می‌شود که دختران محجبه ما، نمایش عمومی حجاب را در سطح جامعه داشته باشند و دانش‌آموزان دیگر را نیز به رعایت حجاب تشویق کنند. دختران محجبه دانش‌آموز ما با شرکت در این راهپیمایی، با حضور در اجتماع در کنار دوستان محجبه خود، دیگر احساس نمی‌کنند که تنها هستند و احساس غرور می کنند.

 

دبیر اجرایی طرح حجاب مرکز ریحانةالنبی مشهد بیان داشت: «دختران خوش حجاب» مخصوص دختران ۷ تا ۱۴ ساله و «نسیم عفاف» مخصوص دختران ۱۵ تا ۲۰ نیز دو طرح ملی دیگر از این مرکز است که به‌صورت پراکنده در مشهد در حال برگزاری است و در آینده قرار است به شیوه‌ای منسجم‌تر اجرا شود.

 

وی با اشاره به رشد ۳۴ درصدی سالانه این تشکل، ادامه افزود: طی ۸ سال گذشته تاکنون در سطح کلان حدود ۵۰ درصد رشد داشته‌ایم.

 

انتهای پیام/رض

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز