تبلیغات

15 هزار معلم جدید مهر 95 به مدارس می‌آیند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمود مهرمحمدی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امسال نخستین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس کشور وارد می‌شوند که یک بخش از آنها افرادی هستند که از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شده‌اند و تعداد آنها 12 هزار نفر است.

وی افزود: 5 هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی پذیرفته شده‌اند که هم اکنون درحال طی کردن دوره‌های آموزشی در دانشگاه فرهنگیان هستند تا از مهرماه به آموزش و پرورش وارد شوند که بیش از سه هزار نفر از آنها باید دوره‌های صلاحیت حرفه‌ای را در دانشگاه فرهنگیان و مابقی این دوره‌ها را در دانشگاه رجایی طی کنند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: برای امسال نیز 12 هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند که ممکن است 7 هزار نفر از طریق آزمون استخدامی و 5 هزار نفر از طریق کنکور سراسری باشد.

مهرمحمدی در خصوص نگرش شخصی خود به مقوله تربیت معلم عنوان کرد: نظرم درباره دانشگاه فرهنگیان مستقل از ساز و کارهای تربیت معلم است. انتقادی که نسبت به روش پذیرش دانشجو و تربیت معلم دارم نسبت به اصل دانشگاه فرهنگیان نیست و موجودیت این دانشگاه را به طور قطع تأیید می‌کنم اما معتقد به تنوع تربیت دانشجو و تربیت معلم هستم و این موضوع در جلسات سال 94 و جلسات سال 95 بررسی شد و با اجماع نظر اعضای هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان به طیفی از روش‌های تربیت معلم دست یافتیم.

وی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری این دوره‌ها، تعدادی از پردیس‌های دخترانه و پسرانه تجهیز شدند تا بهترین میزبانی را داشته باشیم البته برخی افراد به دلیل فاصله طولانی محل زندگی و محل کار باپردیس‌ها درخواست جابجایی داشتند که با حدود 80 درصد به تفاهم رسیدیم. البته این تفاهم برای دوره 10 هفته نخست بود که درس‌ها عمومی بود اما در دوره 10 هفته دوم که از خرداد آغاز می‌شود، دروس تخصصی بوده و افراد باید در پردیس‌های تعیین شده حضور یابند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان درخصوص وجود دوره دکتری در این دانشگاه عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان دوره تخصصی دکتری با ظرفیت 400 نفر پیش بینی کرده است که این دوره‌ها برای رشته‌هایی مانند اقتصاد آموزش و پرورش، مدیریت آموزشی و تکنولوژی آموزشی در نظر گرفته شده است در دانشگاه فرهنگیان در سطح کارشناسی ارشد 17 کدرشته داریم که 400 نفر تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز