تبلیغات

پرتاب موشک مافوق صوت 100 تنی روسی

به گزارش جام نیوز، روزنامه ماسكوفسكي كامسامولتس امروز (چهارشنبه) با اشاره به اينكه يگان هاي موشكي راهبردي مي توانند با اين موشك چه از مسير قطب جنوب يا قطب شمال از خاك روسيه هر نقطه جهان را هدف گيري كنند، به نقل از منابع نظامي اين كشور نوشت: موشك جديد از محدوده نظامي دومباروفسكي در استان اورنبورگ با موفقيت پرتاب شد.

هر چند هنوز اين پرتاب آزمايشي مورد تاييد رسمي قرار نگرفته است، اما منابع نظامي انجام اين عمليات را تاييد كرده اند.

مسكو در واكنش به برنامه هاي موشكي آمريكا و توسعه حوزه نفوذ پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) به شرق اروپا نزديك مرزهاي روسيه، بيشترين توجه خود را به افزايش قدرت موشكي دوربرد و ميان برد و همچنين تاكتيكي معطوف كرده است.

براساس برنامه اعلام شده، قرار است موشك قاره پيماي سرمات جايگزين موشك بالستيكي 'ار اس ـ 20 و' موسوم به 'ويوود' شود كه طبق طبقه بندي ناتو SS-18 يا شيطان نام دارد.

اين موشك كه كار ساخت آن سال 2009 آغاز شده بيش از 100 تن وزن دارد و جزو گروه موشك هاي فوق سنگين است كه از سكوهاي زيرزميني پرتاب خواهد شد./ایرنا

روسيه نخستين نمونه از موشك مافوق صوت 100 تني خود با نام سرمت را كه به «جهان پيما» شهرت يافته و توان حمل كلاهك 10 تني و سرعت گيري 11000 كيلومتر بر ساعت را دارد با موفقيت پرتاب كرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز