تبلیغات

انتقاد از حاشیه هایی که با روح اعتکاف منافات دارد/بیشتر به دنبال تبلیغ و بالابردن آمار هستند

فرهنگ > دین و اندیشه - روزنامه سیاست روز در یادداشتی به حاشیه های عبادت اعتکاف پرداخت و نوشت:متأسفانه تأثیر این عبادت فراموش شده است و بیشتر دنبال تبلیغ و بالا بردن آمار معتکفین هستند. دعوت به ثبت نام نموده و اسامی آنان را اعلام می‌کنند. بیم آن می‌رود که در سال‌های آینده بگویند «هرکس بیاید جایزه هم می‌دهیم»!

*شيوه اين كار در دانشگاه‌ها به مراتب بدتر است. از هزاران دانشجوي مسلمان و شيعه، ۲۰۰ يا ۳۰۰ نفر را ثبت نام مي‌كنند و نام آنها را انگشت‌نماي خاص و عام مي‌كنند و هنگامي كه استاد، سراغ دانشجوي غايب را مي‌گيرد، هم كلاسي‌ها مي‌گويند كه «رفته اعتكاف»! در صورتي كه اولويت‌هاي زيادي در دانشگاه‌ها هست كه بهتر است به آنها پرداخته شود...


*پدران و مادران براي فرزندان معتكف خود، غذا و ميوه و افطاري مي‌آورند؛ به ديدار فرزندانشان مي‌آيند؛ صحنه‌هايي آفريده مي‌شود كه گويا پدر و مادر به استقبال فرزندانشان آمده‌اند كه از سفر بازگشته‌اند. در صورتي كه بايد اين ديد و بازديدها و ملاقات‌ها را ممنوع نمايند. معتكف بايد از دنيا بريده شود. آيا ديدن زن و فرزند و دوستان و... خبر دنيايي نيست؟ و مگر اعتكاف، زمان محاسبه نفس نيست؟ آيا مي‌شود به شكل دسته جمعي و با برنامه‌هاي مختلف و متنوع! به اصلاح و محاسبه نفس پرداخت؟!


*چنانچه از سوي مراجع معظم تقليد و علماي بزرگ اسلام با اين شيوه مقابله نشود، چنان ارزش اين عمل عبادي پایين مي‌آيد كه هر كس جرأت مي‌كند خود را كنار معتكفين جاي دهد.

17302

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز