تبلیغات

انفجار خونین کابل؛ صد نفر زخمی شده و سه مهاجم هنوز زنده‌اند/ تازه ترین تصاویر را ببینید

بین الملل > آسیای میانه و قفقاز - انفجار نیرومند امروز در محله پل محمود خان واقع در مرکز شهر کابل بیش از صد زخمی برجا گذاشته است.

انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل انفجار کابل

به گزارش خبرآنلاین، صدیق صدیقی سخنگوی وزارت کشور افغانستان به بی‌بی‌سی گفت: که انفجار نیرومند امروز در محله پل محمود خان واقع در مرکز شهر کابل بیش از صد زخمی برجا گذاشته است.

به گفته صدیقی، در این رویداد یک خودرو مملو از مواد منفجره در نزدیک یک شعبه اداره امنیت ملی که مسئول محافظت از رجال برجسته است، منفجر شده است.

او افزود که احتمال آن وجود دارد که دو یا سه مهاجم انتحاری دیگر هم در محل انفجار وجود داشته باشند که برای پاسخگویی به تهدیدهای احتمالی به تعداد کافی از نیروهای امنیتی در آن جا مستقر شده اند.

پیشتر مرکز اطلاعات پلیس ضد تروریسم - پلیس ۱۱۹ افغانستان - به بی‌بی‌سی گفته بود که پس از این انفجار صدای شلیک هم در محل رویداد شنیده است.

منابع امنیتی می گویند که راه‌های منتهی به این محل به روی رفت و آمد مسدود است.

صدیقی افزود محل انفجار "محله‎ای غیرنظامی" است و زخمیان این رویداد غیرنظامی هستند.

براساس اعلامیه‌ای که روی وبسایت دفتر ریاست جمهوری منتشر شده، محمداشرف غنی رئیس جمهوری این حمله را محکوم کرده و گفته که در آن "شماری از هموطنان ما شهید و زخمی گردیدند".

شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان هم بخشی از اعلامیه کاخ ریاست جمهوری را به بی‌بی‌سی فرستاده که در آن آمده است: "حمله تروریستی امروز در نزدیک پل محمود خان کابل نشانه واضحی از شکست دشمن در جنگ رو در رو با نیروهای امنیتی کشور می‌باشد."

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است.

شدت این انفجار به حدی بود که صدای آن در مرکز شهر کابل و بخش‌هایی از شرق و شمال پایتخت شنیده شده است.

محل انفجار با کاخ ریاست جمهوری و وزارت دفاع و چند مرکز مهم دولتی فاصله چندانی ندارد.

یک کارمند کاخ ریاست جمهوری در صفحه فیسبوک خود نوشته: "انفجار امروز به حدی قوی بود که قبل از انفجار زمین لرزید و همزمان با صدای انفجار شیشه‌ها ریخت، همه جاه را دود و خاک پوشاند. چشمان و گلوی همه همکاران را سوزش گرفته است."

تصاویر از کاربران توئیتر که از محل حادثه ارسال کرده اند

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز