تبلیغات

وزیر دفاع ترکیه: ارتش هیچ سلاح ممنوعه‌ای ندارد

در پی طرح شکایت یکی از مسئولان حزب "دموکراتیک خلق" ترکیه علیه ارتش این کشور و اشاره وی به احتمال استفاده ارتش از سلاح‌های ممنوعه در حمله به پ.ک.ک، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد ارتش هیچ گونه تسلیحات کشتار جمعی در اختیار ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، عصمت ییلماز، وزیر دفاع ترکیه در واکنش به شکایت یکی از معاونین حزب "دموکراتیک خلق" گفت: هیچ سلاح شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی یا اتمی در فهرست تسلیحات نیروهای مسلح ترکیه وجود ندارد.

علیجان اونلو، معاون حزب "دموکراتیک خلق" در شکایت خود گفته بود: در جریان یکی از عملیات‌های نظامی و خمپاره اندازها در تاریخ 16 سپتامبر سال 2015 در منطقه "اوواجیک تونجلی" چهار تن از شبه نظامیان حزب کارگران کردستان ترکیه(پ.ک.ک) کشتند و 10 هکتار از زمین‌ها سوختند. اما سوال اینجاست که آیا در این عملیات از سلاح‌های ممنوع شده استفاده شده است یا خیر.

وی افزود: در جریان خمپاره‌اندازهای نیروهای مسلح ترکیه که دو روز ادامه داشت چهار عضو پ.ک.ک جان خود را از دست دادند و حدود 10 هکتار از زمین‌ها سوختند.خانواده‌هایی که برای شناسایی به پزشکی قانونی رفته بودند گفتند: اجساد کاملا سوخته بودند و امکان شناسایی آن‌ها وجود نداشت. آنها نسبت به احتمال استفاده از سلاح‌های ممنوعه ابراز نگرانی کردند.

در پاسخ ییلماز تاکید کرد: ترکیه یکی از امضا کنندگان معاهده‌ها و کنوانسیون‌های مختلف در خصوص منع گسترش تسلیحات شیمیایی و همچنین رژیم کنترل صادراتی مربوطه است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز