تبلیغات

این زنان نمی توانند در آب زایمان کنند

به گزارش  سرویس علمی جام نیـوز به نقل از ایسنا، بهناز خانی، با اشاره به اینکه از جمله مزیت‌های زایمان در آب کاهش درد مادر به هنگام زايمان است، اظهار کرد: البته زایمان در آب به تمام مادران توصیه نمی‌شود.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه آمار انجام زایمان در آب زیاد نیست و تنها 17 مورد در اصفهان از این روش استقبال کردند، افزود: دو ماه از راه اندازی بخش زایمان در آب در بیمارستان شهید بهشتی می‌گذرد و مادران باید نسبت به این روش آگاه شوند.

خانی با اشاره به اینکه تا کنون مادران باردار بسیاری از روش زایمان در آب استقبال کردند و این روش در میان آن‌ها ارجحیت یافته است، اضافه کرد: انجام این روش برای تمام مادران توصیه نمی‌شود و براي انجام آن نياز به شرايطي مانند وضعيت قرارگيري جنين، قرارگيري مادر در جریان فعال زایمان، سلامت قلب جنين، عدم وجود خون‌ريزي و پاره نشدن كيسه آب است.

این متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه انجام زایمان در آب محدویتی ندارد و مادران در دفعات بعدی زايمان می‌توانند با داشتن شرایط لازم از این روش استفاده کنند، ادامه داد: این روش ضمن بالابردن تحمل مادر در روند تسریع زایمان و تحمل مراحل مختلف زایمان نیز مؤثر است.

2013

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز