تبلیغات

تلاش جهت تعالی اقتصادی و فرهنگی در سایه امنیت

استاندار کرمان گفت: اگر حافظه تاریخ انقلاب را نگاه کنیم ارتش جمهوری اسلامی سه کارنامه درخشان در پرونده خود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی، امروز یکشنبه 29 فروردین 95 در مراسم رژه و بزرگداشت روز ارتش اظهار کرد: اگر بخواهیم به گذشته برگردیم و حافظه تاریخ انقلاب را نگاه کنیم ارتش جمهوری اسلامی سه کارنامه درخشان در پرونده خود دارد.

وی افزود: نخستین کارنامه ارتش، پیوستن آن و وفاداری به ملت ایران در سال 57 بود، وقتی که ارتش به مردم پیوست باعث شد پیروزی انقلاب سرعت گیرد و خسارت آن کمتر شود، این همراهی موجب شد وحدت بین مردم، ارتش و امام تقویت شود. اگر این همکاری نبود حتما انقلاب ما با تاخیر به پیروزی می‌رسید و به عبارتی با این همدلی و وفاداری، کمر رژیم پهلوی شکسته شد.

استاندار کرمان تصریح کرد: دومین کارنامه ارتش دفاع از سرزمین جمهوری اسلامی در هشت سال دوران دفاع مقدس بود. حضور ارتش با همه یگان‌های نیروی هوایی، دریایی، زمینی و پدافند موجب شد تا در دوران دفاع مقدس با همدلی و همراهی سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه، بسیج و مردم به پیروزی برسیم. امروز اگر به هشت سال فتوحات جمهوری اسلامی نگاه کنیم به نقش پر رنگ ارتش در کنار سپاه و بسیج خواهیم رسید. کارنامه سوم بعد از جنگ تا امروز امنیت پایداری است که در کشور ایجاد شده است.

رزم حسینی ادامه داد: امروز ما با 80 میلیون نفر جمعیت در خاورمیانه پرآشوب زندگی می‌کنیم و اگر این امنیت نبود نمی توانستیم در حوزه فرهنگی و اقتصادی هم فعالیت کنیم. ایجاد امنیت در سراسر کشور موجب شده شرایطی موجود باشد که کشور بتواند در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یعنی تقویت بنیه اقتصادی مردم گام بردارد.

استاندار کرمان تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی کاهش وابستگی به کشورهای بیگانه، به همین جهت امیدوارم در دولت تدبیر و امید و در سایه امنیت بتوانیم گامی در جهت تعالی اقتصادی و فرهنگی این مرز و بوم برداریم.

رزم حسینی با اشاره به اینکه امام با حرکت شجاعانه از انحلال ارتش جلوگیری کرد، افزود: باید از قدرشناسی مردم قدردانی کرد و همواره چنین روزهای ماندگاری را در تاریخ تابناک جمهوری اسلامی ایران ارج بنهیم و وظیفه داریم برای کسانی که برای این سرزمین فداکاری می‌کنند جشن بگیریم به همین دلیل در واقع امروز جشن ملی ایران در روز ارتش جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز