تبلیغات

معجزۀ علی(ع) در بهبود تب پیامبر(ص)

رسول خدا(صلی الله علیه وآله) نشست و آزار از دوشش افتاد و فرمود: اى على! خدا تو را به چند خصلت فضیلت داده و از فضیلت‌هاى تو این است که دردها را مطیع تو کرده است و از هر چیزى باز دارى و نهى کنى، به إذن خدا نهى مى‌شود.

شیعه نیوز: ائمه اطهار(علیهم السلام) و بسیاری از انبیا و رسولان برای اثبات حقانیت خویش، دستگیری از نیازمندان و یا قدرت‌نمایی در برابر دشمنان از مقوله‌ای به نام معجزه استفاده می‌کردند که برخی از این معجزات با تلاش مورخان و محدثان در طول تاریخ ثبت شده و به دست ما رسیده است.

در همین راستا به معجزه‌ای از امیرالمؤمنین(علیه السلام) اشاره می‌کنیم:

    سعد باهلى مى‌گوید: رسول خدا(صلی الله علیه وآله) تب کرده بود، من و على(علیه السلام) به ملاقات پیامبر رفتیم، رسول خدا(صلی الله علیه وآله) فرمود: تب آزارم مى‌دهد. آنگاه على(علیه السلام) دست راستش را بیرون آورد و پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) نیز دست راستش را بیرون آورد؛ على(علیه السلام) دستش را بر سینه رسول خدا(صلی الله علیه وآله) گذاشت و فرمود: اى اُمِّ مِلْدَم! خارج شو؛ چون او بنده خدا و پیامبر خداست.

    سعد مى‌گوید: رسول خدا(صلی الله علیه وآله) نشست و آزار از دوشش افتاد و فرمود: اى على! خدا تو را به چند خصلت فضیلت داده و از فضیلت‌هاى تو این است که دردها را مطیع تو کرده است و از هر چیزى باز دارى و نهى کنى، به إذن خدا نهى مى‌شود.

متن حدیث:

رُوِیَ عَنْ سَعْدِ بْنِ  الْبَاهِلِیِ: «أَنَّ رسول الله ص اشْتَکَى وَ کَانَ مَحْمُوماً فَدَخَلْنَا مَعَ عَلِیٍّ عَلَیْهِ فَقَالَ رسول الله ص أَلِمَتْ بِی أُمُّ مِلْدَمٍ  فَحَسَرَ عَلِیٌّ یَدَهُ الْیُمْنَى وَ حَسَرَ رسول الله ص یَدَهُ الْیُمْنَى فَوَضَعَهَا عَلِیٌّ عَلَى صَدْرِ رسول الله ص وَ قَالَ یَا أُمَّ مِلْدَمٍ اخْرُجِی فَإِنَّهُ عَبْدُ اللَّهِ وَ رَسُولُهُ قَالَ فَرَأَیْتُ رسول الله اسْتَوَى جَالِساً ثُمَّ طَرَحَ عَنْهُ الْإِزَارَ وَ قَالَ یَا عَلِیُّ إِنَّ اللَّهَ فَضَّلَکَ بِخِصَالٍ وَ مِمَّا فَضَّلَکَ بِهِ أَنْ جَعَلَ الْأَوْجَاعَ مُطِیعَةً لَکَ فَلَیْسَ مِنْ شَیْ ءٍ تَزْجُرُهُ إِلَّا انْزَجَرَ بِإِذْنِ اللَّهِ».

(الخرائج و الجرائح: ج2، ص568، ح23)

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز