تبلیغات

هشدار وزارت کشور مصر به مردم نسبت به برگزاری تظاهرات علیه توافق با عربستان

وزارت کشور مصر مردم را نسبت به آنچه آن را "اعتراضات غیر قانونی علیه توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان" و پاسخ مثبت به فراخوان‌ها برای تظاهرات دانست،‌ برحذر داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، در حالی که فعالان مصری و جنبش‌های مخالف در این کشور از مردم دعوت کردند امروز (جمعه) در تظاهراتی علیه توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی میان عربستان و مصر که اخیرا به امضا رسید، حضور یابند، وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای به مردم نسبت به برگزاری اعتراضات "غیرقانونی" هشدار داد.

در ادامه این بیانیه آمده است،‌ با توجه به مسئولیت این وزارت خانه در حفظ امنیت کشور تمامی تدابیر قانونی جهت حفظ امنیت و ثبات مصر اتخاذ خواهد شد.

مصر در این بیانیه اخوان المسلمین را متهم کرد که پشت این فراخوان‌ها برای اعتراضات و تحریکات علیه قاهره بوده و به دنبال ایجاد آشوب در خیابان‌ها و میادین و در نتیجه ایجاد درگیری میان مردم و دستگاه امنیتی است.

در این بیانیه آمده است: از مردم خواسته می‌شود به دنبال فراخوان‌های "مغرضانه" نروند و به آنها در مورد هرگونه تلاش برای برگزاری تظاهرات غیرقانونی هشدار داده می‌شود.

دولت قاهره با دفاع از توافقنامه تعیین مرزهای دریایی با عربستان اعلام کرد، با ترسیم نقشه مرزهای دریایی، دو جزیره صنافیر و تیران در داخل آب‌های منطقه‌ای عربستان قرار گرفت.

توافقنامه تعیین مرزهای دریایی روز جمعه گذشته و در حاشیه سفر سلمان بن عبد العزیز،‌ پادشاه عربستان به مصر امضا شد.

توافقنامه مذکور باعث خشم گسترده گروه‌های مختلف مردم مصر شد و در این راستا فعالان و جنبش‌های مخالف مصر تظاهرات امروز را در واکنش به این توافقنامه خواستار شدند.

علاوه بر فعالان مصری و جنبش‌های مخالف، ائتلاف حامی قانون در این کشور نیز قصد خود را برای شرکت در این اعتراضات اعلام کرد.

در مقابل هزاران کاربر فیسبوک از این فراخون استقبال کردند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز