تبلیغات

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده: 2 کشته و مفقود در مهران و دهلران

سخنگوی سازمان امداد و نجات عملیات امدادرسانی به 12 استان متاثر از سیل و آبگرفتگی را تشریح کرد.

سیدمصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٧٢ ساعت گذشته گفت: ١٢استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار دارند و بر این اساس از حدود 72 ساعت گذشته ١٣٦شهر، روستا و مناطق عشایرنشین مورد امدادرسانی قرار گرفته اند.

وی امدادرسانی به 5600 نفر از سیل زدگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: همچنین با برپایی 548 دستگاه چادر امدادی 2500 تن از سیل زدگان اسکان اضطراری یافتند. همچنین 11 تن به مناطق امن منتقل شدند که نجات پنج نفر از آنها طی سه سورتی پرواز صورت گرفته است.

به گفته مرتضوی، شش تن از مصدومان سیل و ابگرفتگی اخیر جهت دریافت خدمات لازم به مراکز درمانی منتقل شدند که انتقال سه تن از آنها طی شش سورتی پرواز صورت گرفته است.

دو کشته و مفقود در مهران و دهلران

وی با بیان اینکه متاسفانه یک تن از متاثران سیل و آبگرفتگی در منطقه مهران –رودخانه گدارخوش همچنان مفقود است، افزود: متاسفانه یک تن نیز محور دهلران – اندیمشک جان خود را از دست داد.

مرتضوی همچنین از تخلیه اضطراری شش روستا(200 نفر) در نهاوند خبر داد و گفت: 30 دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شدند. تخلیه آب از 325 واحد منزل مسکونی توسط امدادگران هلال احمر صورت گرفت.

وی تاکید کرد که امدادرسانی در استانهای خوزستان،لرستان،کرمانشاه،ایلام،چهارمحال و اصفهان ادامه دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز