تبلیغات

شهروندان حق اعتراض به واگذاری جزایر به عربستان را ندارند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان در جریان سفر ملک سلمان پادشاه این کشور به قاهره باعث خشم اقشار وسیعی از شهروندان مصر شده است، دولت السیسی از این اقدام دفاع کرده است.

فعالان و جنبش های مخالف در واکنش به این اقدام مقامات مصر تظاهرات کردند و ائتلاف طرفدار جماعت اخوان المسلمین که فعالیت آن در مصر ممنوع است، با این اعتراضات موافقت کرد.

وزارت کشور مصر با صدور بیانیه ای اخوان را به تحریک سازمان یافته متهم و اعلام کرده است که هدف از این اعتراضات ایجاد آشوب در کشور و درگیری شهروندان با نهادهای امنیتی است.

وزارت کشور مصر نسبت به هر گونه تلاش برای خروج از چارچوب قانون هشدار داده و اعلام کرده است که برای حفظ امنیت شهروندان و ثبات و امنیت کشور تمام اقدامات لازم را در پیش خواهد گرفت.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در واکنش به اعتراض ها نسبت به واگذاری دو جزیره در دریای سرخ به عربستان، سعی كرد برای توجیه تصمیم خود در زمینه واگذاری ثروت ملی كشورش به سعودی ها، عذر و دلیل آورد.

وی گفت: مصر قلمروش را تسلیم نكرده، بلكه صرفا حق سعودی ها را به آنها اعاده كرده است.

در سفر ملك سلمان پادشاه عربستان و هیات همراه وی به مصر، چندین توافقنامه اقتصادی و سیاسی میان نمایندگان دو كشور به امضا رسید .
یكی از این توافقنامه ها، توافق تعیین مرزهای آبی است كه به موجب آن، جزایر تیران و صنافیر  در دریای سرخ به عنوان بخشی از خاك عربستان شناخته خواهد شد.
 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز