تبلیغات

تخلیه چند روستای خوزستان به دلیل ترس از سیل

 فرماندار اهواز گفت: روستاهاي بخش سادات جعاوله اين شهرستان در معرض طغيان رودخانه قرار دارند و اقدام براي تخليه روستاها در حال انجام است.

اسماعيل ارزاني بيرگاني پنجشنبه در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: بر اساس پيش بيني ستاد بحران استان در ساعات آينده دبي رودخانه كارون در مقطع اهواز افزايش چشمگيري خواهد داشت كه احتمال طغيان رودخانه در برخي روستاها و آبگرفتگي معابر شهري را قوت بخشيده است.

وي از آماده باش دستگاه هاي عضو ستاد بحران شهرستان اهواز خبر داد و افزود: تمهيدات لازم براي حل مشكل آبگرفتگي معابر در حال انجام است.

ارزاني بيرگاني همچنين با اشاره به احتمال بالا آمدن آب رودخانه تا ساحل از شهروندان خواست كه از تردد در پارك هاي ساحلي خودداري كنند.

جاده اهواز- انديمشك نرسيده به دهستان الهايي مسيري به 10 روستا ختم مي شود كه به روستاهاي 'سادات جعاوله' معروفند. جمعيت اين روستاها در حدود پنج هزار نفر است.

با طغيان رودخانه دز از بامداد پنجشنبه شهرستان هاي دزفول، شوش و انديمشك با سيلاب و آبگرفتگي روبه رو شده اند. احتمال طغيان رودخانه در سواحل شهرستان هاي باوي، اهواز و كارون نيز پيش بيني شده است.

بر اساس پيش بيني سازمان آب و برق سيلابي با حجم سه هزار مترمكعب امشب به اهواز مي رسد.

با ساختن پنج سد مخزني بزرگ روي رودخانه كارون و اجراي طرح هاي انتقال آب، سال هاست كه اين رودخانه با كاهش شديد آب مواجه است به طوري كه در سال هاي اخير عمق اين رودخانه در اهواز به حدود يك متر رسيده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز