تبلیغات

نقشی که علی پروین برای خودش انتخاب کرد

ایران ورزشی آنلاین / یک زمانی روی همین سکوهای سرد ورزشگاه آزادی، مردم از او می‌خواستند بی‌خیال پرسپولیس شود و برود دنبال زندگی‌اش. کم نبودند آنها که می‌گفتند در پرسپولیس همه چیز را به نام خودش کرده و نمی‌گذارد این تیم و هوادارانش نفس بکشند. بارها شنیدیم که «این تیم را ارثیه خود می‌داند و می‌خواهد تصاحبش کند.» سال‌ها طول کشید تا همه بفهمند علی پروین نیازی به این جور کارها نداشته و این پرسپولیس است که خواهان همیشگی اوست. مردی که با منش و رفتارش همه قواعد بازیکن و مربی و حتی باشگاه را تغییر داد. آنقدر در مسیر اسطوره شدن گام برداشت تا به جای اینکه او را خواهان پرسپولیس ببینند، متوجه شوند که این تیم و این باشگاه تا چه اندازه به حضور او تشنه است. در تمام این سال‌هایی که پیشکسوتان را همیشه- جز در مواقعی خاص- مقابل باشگاه و مدیران و مربیان و حتی بازیکنانش دیده‌ایم، این علی پروین بوده که در قامت یک حامی، همیشه کنار پرسپولیس بوده و مایه آرامش پرسپولیسی‌ها.

جز پروین کدام پیشکسوت را می‌توان نام برد که در بزنگاه‌های مختلف به داد پرسپولیس رسیده و به هواداران نگرانش دلگرمی داده است؟ نه که علی پروین ضعف‌ها را نبیند و بر کمبودها چشم بپوشد، نه که دیگر دلسوز پرسپولیس نباشد، نه؛ تنها تفاوتش با دیگر پیشکسوتان این است که خوب می‌داند ضعف‌ها را کجا و چه موقع باید به زبان آورد و چه زمانی وقت حمایت است. روزها و ماه‌های بسیاری است که علی پروین فراتر از جایگاه و اعتبارش به کمک پرسپولیس می‌آید. به یاد می‌آورید آن روزهایی را که خبر جدایی ستاره‌های پرسپولیس دهان به دهان می‌چرخید؟ این پروین بود که با مصاحبه‌های به موقعش تاثیری غیرمستقیم بر ماندن آنها داشت و به نگرانی‌های هواداران پایان داد.
همانگونه که می‌دانیم روحیه دادنش به طارمی و حمایت از این مهاجم گل نزن دلیلی جز دلسوزی‌اش برای پرسپولیس ندارد. یادمان باشد در دعواهای کی‌روش و برانکو تنها علی پروین بود که به جای حمایت مطلق از یک نفر، آشتی دادن آنها را وعده داد. کاری که حتی اگر از انجام آن عاجز باشد اما از اعتبارش خرج کرد برای فرونشاندن توفانی که به راه افتاده بود. می‌دانید همین حرف که «آشتی‌شان می‌دهم» چقدر از استرس هواداران کم کرد؟ چرا راه دور برویم. همین پیراهن شماره 7 پرسپولیس خودش بهترین مثال است برای گفتن از پروین. مردی که شماره 7 بایگانی شده‌اش را با گشاده‌دستی به سروش تازه‌وارد تقدیم کرد تا بار دیگر ثابت کند که پرسپولیس و هوادارانش برای او مهم‌ترین‌اند و خودش، حامی همیشگی آنها.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز