تبلیغات

موزه مردم‌شناسی برلین برای جذب مخاطب به مرکزشهر می‌رود

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه عظیم فرهنگی موزه دالم برلین «Dahlem Museum» که شامل موزه مهم مردم‌شناسی این شهر می‌شود، قرار است در طی دو سال به مرکز شهر برلین انتقال داده شود.

این اقدام به منظور استفاده بیشتر و تمرکز مکانی موزه‌های دولتی برلین است که از یک سو زحمت رفت و آمد را برای بازدیدکنندگان کم خواهد کرد و از سوی دیگر به دلیل نزدیکی این مجموعه در آینده، آمار بازدید موزه مردم شناسی بیشتر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، آمار بازدید از این موزه، از ۵۶۹ هزار نفر نسبت به سال‌های قبل در سال ۲۰۱۶ تقریباً به یک چهارم این رقم رسیده بود.

مطابق این تصمیم، فضای فعلی این مجموعه که در جنوب غربی برلین و در منطقه دالم واقع شده، قرار است ثابت بماند و کاربری جدیدی پیدا کند. طبق گفته مسئولین این موزه، این ساختمان به مخزن موزه‌های دولتی تبدیل می‌شود. همچنین قرار است فضای بزرگی از آنجا را به کتابخانه موزه اختصاص داده شود.

بنای فعلی که در حال حاضر مورد استفاده موزه است، در سال ۱۹۷۰ ساخته شد و تابه‌حال مجموعه‌های متنوعی از آثار فرهنگی و تاریخی اقوام مختلف به صورت نمایشگاه دائم و نمایشگاه فصلی در آن دایر بوده است.

یکی از موضوعات نمایشگاهی سابق در این موزه به بخش فرهنگ و اقوام مشرق زمین و نیز کشورهای مسلمان مربوط می‌شد. در این نمایشگاه آثار فراوانی از کشورهای مختلف در قالب لباس‌های محلی، ظروف سفالی و بلوری، اجسام تزئینی و غیره قابل بازدید بودند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز