تبلیغات

باید نسبت به واردات تراریخته‌ها حساس باشیم

سورنا ستاری عصر امروز در حاشیه نشست مشترک خود با سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به تسنیم درباره وضعیت تراریخته‌ها اظهار کرد: در معاونت علمی ریاست جمهوری با هرگونه ممانعت تحقیقاتی در هر بخشی مخالف هستیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: در موضوع سلول‌های بنیادین که امروز شاهد توسعه امور آن هستیم، مشکلات فنی آن در بخش شرعی با اجازه از مراجع مرتفع شد و اکنون از کشورهای پیشرو در این زمینه به حساب می‌آییم.

درباره  واردات تراریخته‌ها باید حساس باشیم

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان "واردات محصولات تراریخته برای ما در معاونت علمی مانند دارو مورد اهمیت است"، ادامه داد: همان‌طور که وقتی داروی جدید به کشور می‌آید قبل از آن که مردم استفاده کنند باید استانداردهای لازم رعایت شود و حتی ممکن است 2 تا 3 ماه این امر طول بکشد تا به‌صورت بالینی مورد آزمایش قرار گیرد، در محصولات تراریخته کشاورزی نیز برای تجاری‌سازی باید این اتفاق بیفتد و باید حساس باشیم.

ستاری تصریح کرد: در ستاد بیوتکنولوژی، تحقیقاتی در خصوص تراریخته‌ها به‌روی 2 تا 3 محصول کشاورزی نظیر پنبه و برنج در حال انجام است اما هیچ گونه رهاسازی نشده است و برای رهاسازی و تجاری‌سازی آن نیازمند پروتکل‌های استاندارد هستیم. هر موقع افراد توانستند استانداردها و تأییدیه‌های وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی و سایر ارگان‌های مرتبط را بگیرند می‌توانند اقدام به تجاری‌سازی این محصولات کنند.

وی درباره گفت: در حوزه غذا در یک سال اخیر اتفاقات خوبی افتاده است و تقلبات و سموم جدید را شناسایی کرده و توسط سازمان غذا و دارو تشخیص می‌دهیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز