تبلیغات

آغاز طرح سنجش از اردیبهشت/ ۵ ساله‌ها هم سنجش می‌شوند

مجید قدمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: طرح سنجش بدو ورود به دبستان امسال با سال های گذشته تفاوت دارد.

وی افزود: برای اولین بار طرح سنجش جدا از کودکان ۶ سال تمام برای کودکان ۵ سال تمام نیز اجرا می شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تصریح کرد: پیش بینی می شود تعداد ۲ میلیون کودک به پایگاه های سنجش مراجعه کنند.

وی بیان کرد: تعداد ۹۰۰ پایگاه طرح سنجش در سراسر کشور از اول اردیبهشت ماه راه اندازی می شود و ابتدا از مناطق گرمسیر کشور شروع می کنیم.

قدمی با بیان اینکه تعداد ۶ هزار نیروی انسانی پایگاه های سنجش فعالیت خواهند داشت، گفت: مجوز دایر بودن پایگاه های سنجش در صبح و بعدازظهر نیز داده شده است.

وی افزود: اولویت طرح سنجش با کودکان ۶ سال تمام است اما به خانواده هایی که کودک ۵ ساله نیز دارند اعلام می کنیم که فرزندانشان را به پایگاه های سنجش بیاورند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: به دلیل اجرای طرح سنجش برای کودکان ۵ ساله، سازمان از لحاظ تنظیم برنامه ها یکسال جلوتر می افتد چراکه پس از اجرای طرح می دانیم چه تعداد مهمان برای سال آینده داریم لذا می توانیم نیروی انسانی، فضای آموزشی و تجهیزات لازم را با برنامه ریزی تامین کنیم.

وی افزود: طرح سنجش ۶ ساله ها تا شروع سال تحصیلی به پایان می رسد اما پایگاه های سنجش برای ۵ ساله ها همچنان دایر است.

 قدمی تاکید کرد: خدمات درمانی همانند کاشت حلزون به کودکان ۵ ساله با نیازهای ویژه که در طرح سنجش شناسایی می شوند، ارائه می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز