تبلیغات

موجودی زندان‌های مرکز استان سمنان کاهش ۹ درصدی داشت

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر آسیابی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل دادگستری کل استان سمنان با اشاره به اینکه در خصوص اجرای مناسب دستورالعمل رئیس قوه قضائیه تلاش کردیم با ابتکار عمل در  تفکیک مفاد دستورالعمل و دسته بندی تکالیف تعیین شده بر اجرای وظایف تاکید کنیم، افزود: این موضوع در سطح کشور نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: در دستورالعمل رئیس قوه قضائیه ۸۵ تکلیف برای ۱۸ ارگان و سازمان مختلف دیده شده است که تمامی این موارد احصاء و در قالب جداول به صورت تفکیکی مشخص شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزایش نظارت بر قرارهای تامین کیفری، برگزاری مستمر دوره های آموزشی ضابطان، اعمال تاسیسات حقوقی جدید و نظارت بر طرح های انتظامی که به دستگیری جمعی افراد منتهی می شوند را از جمله برنامه های اجرا شده در راستای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در دادسرای مرکز استان سمنان عنوان کرد.

آسیابی با اعلام اینکه تا کنون ۱۶ عنوان فعالیت و برنامه ی مختلف اجرایی، آموزشی و نظارتی در دادسرای مرکز استان برای ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری به اجرا در آمده است، گفت: بازدید مستمر قضات دادسرا از زندانها و فعال سازی شورای طبقه بندی زندانها نیز از جمله ی این عناوین بوده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های موثری در زمینه کاهش بازداشت های موقت و نظارت بر اقدامات صورت گرفته برای اعمال حبس بدل از جزای نقدی انجام شده است از کاهش پنج درصدی ورودی زندان مرکز استان در ۹ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ذکر کرد.

دادستان مرکز استان سمنان در خاتمه افزود: در همین بازه زمانی شاهد کاهش ۹ درصدی در موجودی زندانیان مرکز استان که شامل زندان سمنان و اردوگاه حرفه آموزی می شوند بوده ایم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز