تبلیغات

بازتاب گسترده نامه کروبی و درخواست محاکمه علنی

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نامه مهدی کروبی خطاب به رئیس جمهور، مورد استقبال رسانه های آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی قرار گرفته و به انعکاس آن پرداخته اند.


خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا (AP) ضمن پرداختن به این خبر نوشت: «رهبران مخالفان ایرانی که در حصر خانگی به سر می برد، درخواست محاکمه کرد. مهدی کروبی که از سال 2011 تحت حصر خانگی است، از حسن روحانی رئیس جمهور ایران خواست که برای محاکمه علنی وی لابی کند.»


پایگاه خبری ان بی سی نیوز آمریکا (NBC News) نیز ضمن انعکاس خبر آسوشیتدپرس نوشت: «کروبی می گوید که می خواهد جزئیاتی جدید از تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2009 را که کروبی در آن مغلوب احمدی نژاد شد، علنی کند.»


پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل (Times of Israel) نیز در گزارشی تحت عنوان "منتقد رژیم ایران خواهان آشکار ساختن تقلب در انتخابات سال 2009 است» به این خبر پرداخته است.


پایگاه انگلیسی دیلی میل (Daily Mail) نیز به این خبر پرداخته و عنوان می کند: «روحانی، میانه رویی که در سال 2013 انتخاب شده است، می تواند پیگیری لازم برای اجرایی شدن این محاکمه آشکار را انجام دهد.»


پایگاه های ضد انقلاب از جمله صدای آمریکا (VOA)، بی بی سی فارسی (BBC)، یورونیوز (Euro News)، سحام نیوز، رادیو فردا و ... نیز با عناوین مختلف به انعکاس این خبر پرداخته اند.

این نامه مورد توجه برخی فعالان داخلی نیز قرار گفته است. مهدی محمدی روزنامه نگار و از اعضای سابق دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در واکنش به این نامه ضمن اشاره به اینکه آراء کروبی در انتخابات ٨٨ حتي از "آراء باطله" هم كمتر بوده است می نویسد: «باید به یاد داشت که ایشان بعد از انتخابات ٨٨ محصور نشد بلكه قريب به دو سال بعد، در ٢٦ بهمن ٨٩، زماني گرفتار شد كه به تحريك كساني كه بعدها داعش را خلق كردند، قصد داشت يك نسخه ايراني از داعش ايجاد كند.»

506

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز