تبلیغات

جدايي درمان راه به جايي نخواهد برد

سلامت نیوز: مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با اشاره به اين مساله كه بخش درمان از تامين اجتماعي جدايي ناپذير است، گفت: فاصله گرفتن از مسائل حاشيه‌يي از مهم‌ترين دستاوردهاي دولت تدبير و اميد است و ما نيز همچنان به برخي از حاشيه‌سازي‌ها و سخن پراكني‌ها درباره اين سازمان بي‌توجهي خواهيم كرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی، سيدتقي نوربخش در جمع مديران ارشد اين سازمان افزود: عظمت ماموريت سازمان تامين اجتماعي بسيار بالاتر از آن است كه بخواهد به حاشيه‌ها پاسخ دهد؛ چراكه ماموريت سازمان، ارائه خدمات به بيش از ٣٧ميليون بيمه شده و پنج ميليون بازنشسته است.

او با اشاره به اينكه در طول ماه‌هاي اخير بيمه سلامت كه زيرمجموعه دولت است به دليل كمبود بودجه، امكان پرداخت تعهدات خود را به مجموعه‌هاي وزارت بهداشت نداشت، افزود: در اين مدت بازپرداختي‌ها به مراكز وزارت بهداشت بر دوش سازمان تامين اجتماعي بود و قدري بي‌انصافي است كه به دليل پاره‌يي از مشكلات، همراهي‌هاي اين سازمان را به كل ناديده بگيريم.

نوربخش با تاكيد بر اينكه حفظ آرامش ايجاد شده و ارتقاي كيفيت خدمات سازمان تامين اجتماعي به بيش از ٤٢ ميليون بيمه شده و مستمري بگير، مناسب‌ترين پاسخ به حاشيه پردازان است، اظهار كرد: اين خدمات، شامل درمان، مستمري و ١٨ نوع مزيت بيمه‌يي است كه به اقشار تحت پوشش از زمان قبل از تولد تا پس از مرگ ارائه مي‌شود.

او با بيان اينكه تامين اجتماعي بزرگ‌ترين سازمان بيمه‌يي و اصلي‌ترين تامين‌كننده مالي بخش درمان در كشور است، بخش درمان را پاره تن اين سازمان عنوان كرد.

نوربخش گفت: همان‌گونه كه دولت و كميسيون تلفيق مجلس شوراي اسلامي اشاره كرده‌اند، اين بخش از سازمان، جدا ناشدني است و هر گونه بسترسازي دوباره براي جدايي درمان با توجه به وجود مباني قانوني مستحكم، استدلال كارشناسي مناسب و خواست و اراده جامعه بزرگ خدمت گيرندگان اين سازمان؛ راه به جايي نخواهد برد. مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با تشريح و يادآوري وضعيت سازمان، قبل از استقرار دولت تدبير و اميد اظهار كرد: بدون اينكه شرمنده شوند، كار را به جايي رسانده بودند كه اين سازمان به مركزيت نزاع ميان قوا و سران 3 قوه تبديل شده و منافع و منابع صاحبان اصلي سازمان تامين اجتماعي، وجه‌المصالحه مسائل سياسي‌شان قرار گرفته بود.

نوربخش خاطرنشان كرد: هنوز قضاوت درباره آنچه قبل از استقرار دولت دكتر روحاني بر سر سازمان تامين اجتماعي فرود آمد بسيار زود است، مطمئن باشيد تاريخ، ابعاد و اثرات مخرب آن دوران را بازگو خواهد كرد.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي تاكيد كرد: تيم مديريتي فعلي سازمان از بدو آغاز به كارش با خود، خداي خود و با شركاي اجتماعي سازمان، عهد بسته است كه ضمن تلاش براي از بين بردن حاشيه‌ها، تمام همت و تلاش خود را صرف ارتقاي كيفيت خدمات و رضايتمندي بيش از ٤٢ ميليون تن ازهموطنان كه عضو و درواقع صاحبان اصلي اين سازمان هستند به كار گيرد.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي تصريح كرد: حجم و آمار خدمات، گوياي اين واقعيت است. به دليل همان راهبردي كه سازمان تامين اجتماعي را از اوج حاشيه‌هاي دولت قبل خارج كرديم با سخن پراكني‌هاي انجام شده، مجددا وارد حاشيه نمي‌شويم، نقش آفريني و عظمت سازمان تامين اجتماعي در تامين معاش و درمان نيمي از جمعيت كشور در اندازه‌يي است كه با هياهو قابل خدشه‌دار كردن نيست.

نوربخش افزود: تجهيز بيش از 5هزار و ٢٠٠ ميليارد تومان منابع بدون اتكاء به بودجه كشور و دريافتي از ماليات و نفت، آن هم در شرايط اقتصادي كه به دولت تحميل شد، كار بزرگي است كه كارشناسان امر بر موفقيت سازمان صحه گذاشته‌اند و مي‌گذارند، سازمان فقط ماهيانه بيش از سه هزار و ٢٠٠ ميليارد تومان مستمري پرداخت مي‌كند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز