تبلیغات

سنجش سلامت کلاس اولی‌ها از اردیبهشت+ 6ساله‌ها و 5 ساله‌ها مراجعه کنند

مجید قدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز طرح سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان از ابتدای اردیبهشت اظهار داشت:‌ طرح سنجش دانش‌آموزان امسال با تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته از هفته اول اردیبهشت آغاز می‌شود.

وی افزود:‌ امسال برای نخستین بار در طرح سنجش علاوه بر دانش‌آموزان 6 سال تمام پنج ساله‌ها را نیز پذیرش می‌کنیم و باید خودمان را برای پذیرش بیش از دو میلیون دانش‌آموز آماده کنیم.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور گفت:‌طی سال‌های گذشته طرح سنجش برای دانش آموزان6 سال تمام اجرا می‌شد اما به دنبال آن بودیم کار سنجش را یک سال زودتر آغاز کنیم تا در فرصت یک ساله برای ورود به مدرسه اقدامات لازم مداخله‌ای، درمانی و جراحی را برای دانش‌آموزان نیازمند عملیاتی کنیم.

قدمی ادامه داد:‌ پیش‌بینی این است که 50 درصد والدین فرزندان پنج سال تمام خود را برای سنجش می‌آورند که حدود 500 هزار نفر را شامل می‌شود، آغاز کار از اردیبهشت ماه با اولویت مناطق گرمسیری خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نوبت‌‌دهی خانواده‌ها برای حضور در پایگاه‌های سنجش به صورت الکترونیکی است، افزود:‌ خانواده‌ها در نوبت تعیین شده باید به پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند و براساس تأییدیه‌ای که صادر می شود برای ثبت‌نام مدرسه در سال بعد اقدام کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی عنوان کرد:‌ وقتی کودکان پنج سال تمام را تحت پوشش طرح سنجش قرار می‌دهیم یک سال زودتر متوجه می‌شویم چه تعداد دانش آموز داریم اما اگر کار سنجش در همان سال ورود به مدرسه انجام شود اول مهر در تنظیم نیروی انسانی و فضای آموزشی دچار عجله می‌شویم. وقتی پنج سال تمام‌ها تحت پوشش قرار می‌گیرند یک سال فرصت داریم تا بدانیم چه تعداد معلم نیاز داریم.

قدمی افزود:‌ 900 پایگاه در سراسر کشور با حضور 6 هزار نیروی انسانی طرح سنجش را اجرا خواهند کرد و به پایگاه‌ها اجازه داده‌ایم تا برای تحت پوشش بردن دو میلیون نفر در نوبت صبح و عصر فعالیت کنند همچنین کار سنجش پنج ساله‌ها پس از شروع سال تحصیلی همچنان ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:‌آغاز طرح سنجش سلامت یک سال قبل از ورود به مدرسه باعث می‌شود تا دانش آموزان نیازمند مداخلات درمانی را شناسایی کنیم به عنوان مثال دانش‌آموزانی که به عینک، سمعک یا کاشت حلزون نیاز دارند شناسایی شده و برای درمان آنها اقدام می‌کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز