تبلیغات

مرگ مادر لرستاني بعد از سزارين

به گزارش سرویس حوادث"جام نیـوز"، بستگان اين زن گفته‌اند كه او در كمال سلامت و با مجوز پزشك تحت نظرش باردار شده بود، پس از عمل سزارين و به دنيا آوردن پسري به نام كيان بعد از دو روز با مشكل انسداد مجاري تنفسي مواجه شده و به كما مي‌رود. خانواده اين زن اعتقاد دارند سهل‌انگاري عوامل بيمارستان باعث وقوع اين اتفاق تلخ شده است،

در حالي كه مسوولان بيمارستان مي‌گويند مادر خرم‌آبادي به دليل بيماري قبلي و اثرات آن داروها دچار اين عارضه شده است.

هوشنگ كارگر، برادر متوفي مي‌گويد: «خواهر من سال‌هاي قبل با يك بيماري سخت درگير بود. اما بارداري او بعد از بهبودي كاملش انجام شده بود. ٌ

حتي دكتري كه عمل سزارين را انجام داده و خواهرم از مدت‌ها قبل تحت نظرش بوده كاملا در جريان همه‌چيز بوده، اگر ايشان خطري احساس مي‌كردند يا اجازه بارداري نمي‌دادند يا در جريان بارداري ختم بارداري را اعلام مي‌كردند. ما اعتقاد داريم كه خواهر من به خاطر سهل‌انگاري و بي‌احتياطي كادر درماني يكي از بيمارستان‌هاي خصوصي خرم‌آباد، دچار اين حادثه شده و مسوولان بيمارستان براي تبرئه خودشان، نبايد بهانه‌تراشي كنند.» كارگر تاكيد مي‌كند تا آخر پيگير پرونده خواهيم بود و به‌سادگي از مرگ عزيزمان نخواهيم گذشت.

در گزارشي كه روز سوم آذرماه با موضوع به كما رفتن يك بيمار در رسانه‌ها منتشر شده بود، آمده است: «يك مادر خرم‌آبادي با شرايط عادي جهت انجام عمل سزارين و به دنيا آوردن نخستين فرزندش به يكي از بيمارستان‌هاي خرم‌آباد مراجعه مي‌كند، عمل انجام و نوزاد در كمال سلامت متولد مي‌شود، همه شرايط عادي است تا اينكه بعد از دو روز حال مادر بد شده و مجددا به بيمارستان منتقل مي‌شود.

براساس شواهد موجود عفونت ريه، انسداد مجاري تنفسي از جمله آثار بيهوشي به شمار مي‌رفت تا اينكه مادر خرم‌آبادي به كما رفت.»

بعد از انتشار اين خبر روابط عمومي بيمارستان با ارسال جوابيه‌ هرگونه سهل‌انگاري را رد كرده و اعلام كرد: «علت وخامت حال اين زن، بيماري زمينه‌اي و درمان‌هاي پر عارضه مكرر در زمان قبل از بارداري بوده است و هيچ قصوري در درمان بيمار صورت نگرفته است.»

به دنبال انتشار اين خبر، معاون درماني دانشگاه علوم پزشكي لرستان نيز از عزم جزم دانشگاه براي پيگيري موضوع خبر داد و گفت: «پرونده قصور احتمالي پزشكي در يك بيمارستان خصوصي خرم‌آباد كه منجر به كما رفتن يك مادر ٣٤ ساله بعد از سزارين شد براي بررسي به سازمان نظام پزشكي ارسال شده است.

حال با مرگ اين مادر خرم‌آبادي بايد منتظر ماند تا ببينيم سرنوشت اين پرونده به كجا خواهد انجاميد و آيا قصور پزشكي، حادثه‌اي را رقم زده يا بيمار به دلايل ديگري فوت كرده است.»

اعتماد

110

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز