تبلیغات

خاطرات رهبر انقلاب از شهید سپهبد علی صیاد شیرازی: شایسته‌ شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - رهبر معظم انقلاب فرمودند: آن روزی که خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ی شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد.

به گزارش خرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در آستانه سالروز شهادت امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره این شهید بزرگوار را منتشر كرد.

بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ویژگی های امیر سپهبد شهید علی صیاد شیرازی:

**این‌كه شما میبینید یك ملت، بزرگش، كوچكش، زن و مردش، جوانش، پیرش، امروزیش، دیروزیش، برای ابراز احترام به پیكر این شهید، یك اجتماع عظیم را به وجود میآورند - كه جزو تشییعهای كم نظیر در دوران انقلاب بود - به‌خاطر همین اخلاص و همین صفاست. خدای متعال دلها را متوجّه می كند. ما این را لازم داریم و الحمدلله امروز هم افرادِ این‌گونه داریم.
بیانات در دیدار فرماندهان ارتش -25/1/1378

**شاید امروز هم بعضی خیال كنند - كه عملیاتی مثل عملیات بیت‌المقدّس، فقط یك هجوم انبوه انسانی بود! اینها سخت در اشتباهند. هیچ امواج انسانی، بدون فرماندهيِ قادرِ قاطعِ هوشیار، نمیتواند هیچ عملی را انجام دهد. در جنگ نظامی، سازماندهی و عملیات و فرماندهی و تاكتیك و دقّت‌نظر و موقع‌شناسی و دهها عامل در كنار هم، دانش نظامی را به وجود میآورد و استعداد و نبوغ نظامی را نشان می دهد. بیانات در دیدار خانواده شهدا - 3/3/1384

**كشتن كسی مثل «صیّاد شیرازی» خیلی هنر و توانایی و پیچیدگی تشكیلاتی نمی خواهد. آدمی از خانه‌اش بیرون می آید، سوار اتومبیلش می شود و بدون محافظ راه میافتد و می رود. در این میان اگر دو نفر آدم، نامردانه و مخفیانه و با فریبگری تصمیم بگیرند او را به قتل برسانند، كار ساده‌ای است، والّا اگر میخواستند مردانه جلو بیایند، صیّاد شیرازی یك نفری جواب امثال آنها را می داد. بیانات در دیدار فرماندهان ارتش - 25/1/1378

**دو هفته پیش شهید كاظمی پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یكی این‌كه دعا كنید من روسفید بشوم، دوم این‌كه دعا كنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها كه این روزگارهای مهم را گذراندید، نباید بمیرید؛ شماها همه‌تان باید شهید شوید؛ ولیكن حالا زود است و هنوز كشور و نظام به شما احتیاج دارد. بعد گفتم آن روزی كه خبر شهادت صیاد را به من دادند، من گفتم صیاد، شایسته‌ی شهادت بود؛ حقش بود؛ حیف بود صیاد بمیرد. وقتی این جمله را گفتم، چشم‌های شهید كاظمی پُرِ اشك شد، گفت: ان‌شاءاللَّه خبر من را هم به‌تان بدهند!
بیانات در مراسم تشییع پیكرهای فرماندهان سپاه 21/10/138

همچنین سرلشکر فیروز آبادی در حاشیه برگزاری مراسم هفدهمین سالگرد شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی با اشاره به ویژگی‌های این امیر ارتش گفت: سخن گفتن از او بسیار سخت است و کسی که می‌خواهد درباره‌اش صحبت کند باید او را درک کرده باشد. با توجه به همراهی ما با یکدیگر، شهید صیاد شیرازی یک فرد نظامی با انضباط و جدی بود که در برنامه‌ریزی‌هایش بسیار وقت‌شناسی می‌کرد و همین باعث شد در طول ثانیه‌های شبانه روز به مدیریت و کنترل کارهایش بپردازد. او امیری مومن و ولایت شناس بود که با خضوع و خشوع کارهایش را پیش می‌برد. راز بزرگ شدن صیاد نیز همین ویژگی‌ها است.

وی ادامه داد: شهید صیاد شیرازی به دنبال وحدت و اتحاد میان نیروها بود و حتی برای بازدید از مناطق عشایر نشین هم وقت می‌گذاشت و معتقد بود که این توفیقی از جانب خداوند است. او انضباط را بسیار رعایت می‌کرد انضباط سرمایه‌ای است که موجب اتحاد و اقتدار می‌شود. شهید صیاد به دنبال این بود که عشق به امام همیشه در قلب ملت زنده باشد و آمریکا را به عنوان شیطان بزرگ بشناسند.

27219

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز