تبلیغات

از واژه سرباز در تمامی فرهنگ‌ها به احترام یاد می‌شود

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: یکی از واژه‌هایی که در تمامی فرهنگ‌ها با قداست و احترام از آن یاد می‌شود کلمه سرباز است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی در مراسم جشن سربازی در تیپ 123 تکاور در پرندک ضمن تبریک 29 فرودین روز ارتش و گرامیداشت حماسه آفرینی نیروی زمینی قهرمان و یاد و خاطره 40 هزار شهید نیروی زمینی گفت: یکی از واژه‌هایی که در تمامی فرهنگ ها با قداست و احترام یاد می شود کلمه سرباز است.

وی با اشاره به معنای سرباز گفت: اینکه گفته می شود « سرباز امنیت مرز است» معنا و مفهوم درستی است اما بهتر آن است که بگوییم «سرباز مرز امنیت، آرامش، استقلال و حفظ تمامیت ارضی است».

فرمانده نیروی زمینی در ادامه خاطر نشان کرد: این سربازان هستند که دور ملت را احاطه می‌کنند و سینه خود را در مقابل آماج گلوله‌های دشمنان سپر می‌کنند تا مردم در امنیت، آرامش و آسایش باشند.

وی افزود: ما خاطره سال‌های دفاع مقدس و رشادت‌های رزمندگان اسلام به ویژه سربازانی که بی ریا وارد میدان جنگ شده و در راه اسلام و قرآن به شهادت رسیدند یا به اسارت در آمدند را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

پوردستان خاطرنشان کرد: با تدابیر مغرضانه بنی‌صدر روزهای ابتدایی جنگ برای ارتش به ویژه نیروی زمینی روزهای بسیار سختی بود. بسیاری از یگان‌ها با کمبود نیرو و بسیاری نیز در مناطق مختلف کشور به ویژه غرب درگیر ضد انقلاب بودند و در این میان وجود سربازان غیور و متدین و ولایت مدار سبب شد خلاء‌ها پر شود و یگان‌های ارتش جان تازه‌ای بگیرد و هشت سال در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کند و به راستی 40 هزار شهید سرباز نیروی زمینی گواه بر این مدعی است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به شباهت نقش سربازان کنونی نیروهای مسلح در حفظ و صیانت از مرزها تاکید کرد: در حال حاضر سربازانی که در تمامی مناطق مرزی جلوه‌های رشادت و مردانگی را همچون سال‌های دفاع مقدس حفظ کرده‌اند اگر بیشتر از آنها نباشند کمتر نیستند.

در پایان این مراسم به خانواده شهدا، سربازان نمونه و فرماندهان نمونه یگان‌های آموزشی هدایایی به رسم یادبود اهداء شد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز