تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

بهره برداری از کارخانه تولید سیگار در اشتهارد


یک واحد صنعتی بزرگ تولید دخانیات امروز در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،  فعالیت این کارخانه برای 250 نفر  شتغل مستقیم و برای حدود 1500 نفر شتغل غیرمستقیم ایجاد کرده است .

این مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری شرکت بی ای تی  انگلیسی و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن ، نماینده شرکت سرمایه گذار، رییس شرکت دخانیات ایران و استاندار البرز در شهرستان اشتهارد افتتاح شد .

برای تکمیل فازهای چهارگانه این مجتمع صنعتی که در حوزه دخانیات فعالیت دارد ، قرار است 500 میلیارد سرمایه گذاری دیگر از جانبه شرکت انگلیسی هزینه شود.

در افتتاح این شرکت که با حضور جمعی از مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت و برخی از مسئولان استان البرز انجام شدف درانته مدیرعامل شرکت بین المللی بی ای تی (BAT ) گفت : این واحد صنعتی با هزینه  30 میلیون پوندی در  کمتر از 18 ماه به بهره برداری رسید  .

وی افزود : مساحت این کارخانه 15 هزار متر مربع در 400 هزار ساعت کاری ساخته و آماده شد .

این سرمایه گذار با اشاره به استفاده 90 درصدی تولیدات از مواد خام داخلی ایران گفت: این کارخانه توانایی تولید 8 میلیارد نخ سیگار را در سال دارد .

معاون توسعه و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت هم در مراسم امروز گفت: سرمایه گذاری خارجی باید حداقل 30 درصد صادرات را برای کشور تضمین کند.

ابویی افزود : دولت از طرح های سرمایه گذاری خارجی و داخلی حمایت می کند و اگر از خارجی ها بیشتر از سرمایه گذاران داخلی حمایت نکند ، کمتر هم حمایت نمی کند.

وی با اشاره به این نکته که در سرمایه گذاری خارجی باید انتقال تکنولوژی انجام شود، گفت: موقعیت ایران با توجه به قرارگیری در چهارراه ارتباطی جهانی ویژه است و کشور ما ظرفیت های قابل توجهی در صادرات و حضور در بازار کشور های همسایه دارد البته امنیت ما ضامن ثبات سرمایه گذاری خارجی نیز هست.

این معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما از تولید دخانیات حمایت نمی کنیم اما بین مشکلات تولید نکردن و وارد نکردن ما خودکفایی را انتخاب کردیم تا پس از حذف تدریجی مصرف داخلی، بتوانیم محصولات تولیدی کارخانجات دخانیات را صادر کنیم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور نیز در گفت: ایرانیان در سال حدود 60 میلیارد نخ سیگار مصرف میکنند که حدود 50 درصد مصرف دخانیات کشور، توسط 10 کارخانه داخلی تولید می شود و ما بقی از راه های رسمی و قاچاق وارد کشور می شود.

رمزی با اشاره به الزام قانونی دولت در برنامه توسعه پنجم به پایان واردات سیگار تا زمان اتمام این برنامه گفت: برای تحقق این برنامه 14 طرح بزرگ در دست اقدام است و بر اساس برنامه پنجم تولیدات باید با نام برند اصلی تولید شود.

وی گفت: نیمی از واردات کشور از محصولات همین کارخانه های بی ای تی بوده است که با افتتاح این طرح ، امروز کشور از 50 درصد واردات بی نیاز شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت البرز نیز در مراسم امروز، از سرمایه گذاری هزار و 150 میلیارد تومانی خارجی در 8 طرح بزرگ استان البرز خبر داد.

موفق گفت: هم اکنون 8 طرح بزرگ با سرمایه گذارانی از کشور های ایتالیا، ترکیه ، انگلیس،آلمان ، اسپانیا و هنگ کنگ دارای مجوز و در مراحل راه اندازی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز