تبلیغات

بهره برداری از کارخانه تولید سیگار در اشتهارد


یک واحد صنعتی بزرگ تولید دخانیات امروز در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،  فعالیت این کارخانه برای 250 نفر  شتغل مستقیم و برای حدود 1500 نفر شتغل غیرمستقیم ایجاد کرده است .

این مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری شرکت بی ای تی  انگلیسی و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت و معدن ، نماینده شرکت سرمایه گذار، رییس شرکت دخانیات ایران و استاندار البرز در شهرستان اشتهارد افتتاح شد .

برای تکمیل فازهای چهارگانه این مجتمع صنعتی که در حوزه دخانیات فعالیت دارد ، قرار است 500 میلیارد سرمایه گذاری دیگر از جانبه شرکت انگلیسی هزینه شود.

در افتتاح این شرکت که با حضور جمعی از مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت و برخی از مسئولان استان البرز انجام شدف درانته مدیرعامل شرکت بین المللی بی ای تی (BAT ) گفت : این واحد صنعتی با هزینه  30 میلیون پوندی در  کمتر از 18 ماه به بهره برداری رسید  .

وی افزود : مساحت این کارخانه 15 هزار متر مربع در 400 هزار ساعت کاری ساخته و آماده شد .

این سرمایه گذار با اشاره به استفاده 90 درصدی تولیدات از مواد خام داخلی ایران گفت: این کارخانه توانایی تولید 8 میلیارد نخ سیگار را در سال دارد .

معاون توسعه و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت هم در مراسم امروز گفت: سرمایه گذاری خارجی باید حداقل 30 درصد صادرات را برای کشور تضمین کند.

ابویی افزود : دولت از طرح های سرمایه گذاری خارجی و داخلی حمایت می کند و اگر از خارجی ها بیشتر از سرمایه گذاران داخلی حمایت نکند ، کمتر هم حمایت نمی کند.

وی با اشاره به این نکته که در سرمایه گذاری خارجی باید انتقال تکنولوژی انجام شود، گفت: موقعیت ایران با توجه به قرارگیری در چهارراه ارتباطی جهانی ویژه است و کشور ما ظرفیت های قابل توجهی در صادرات و حضور در بازار کشور های همسایه دارد البته امنیت ما ضامن ثبات سرمایه گذاری خارجی نیز هست.

این معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: ما از تولید دخانیات حمایت نمی کنیم اما بین مشکلات تولید نکردن و وارد نکردن ما خودکفایی را انتخاب کردیم تا پس از حذف تدریجی مصرف داخلی، بتوانیم محصولات تولیدی کارخانجات دخانیات را صادر کنیم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور نیز در گفت: ایرانیان در سال حدود 60 میلیارد نخ سیگار مصرف میکنند که حدود 50 درصد مصرف دخانیات کشور، توسط 10 کارخانه داخلی تولید می شود و ما بقی از راه های رسمی و قاچاق وارد کشور می شود.

رمزی با اشاره به الزام قانونی دولت در برنامه توسعه پنجم به پایان واردات سیگار تا زمان اتمام این برنامه گفت: برای تحقق این برنامه 14 طرح بزرگ در دست اقدام است و بر اساس برنامه پنجم تولیدات باید با نام برند اصلی تولید شود.

وی گفت: نیمی از واردات کشور از محصولات همین کارخانه های بی ای تی بوده است که با افتتاح این طرح ، امروز کشور از 50 درصد واردات بی نیاز شد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت البرز نیز در مراسم امروز، از سرمایه گذاری هزار و 150 میلیارد تومانی خارجی در 8 طرح بزرگ استان البرز خبر داد.

موفق گفت: هم اکنون 8 طرح بزرگ با سرمایه گذارانی از کشور های ایتالیا، ترکیه ، انگلیس،آلمان ، اسپانیا و هنگ کنگ دارای مجوز و در مراحل راه اندازی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز