تبلیغات

افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق از اول مهر اعمال شد

به گزارش جام جم آنلاین ،هوشنگ فلاحتیان در پاسخ به این سئوال که آیا جدیدا تعرفه برق افزایش 10 درصدی داشته است گفت:این افزایش تعرفه برق مربوط به الان نیست و مصوبه قانونی دارد که از ابتدای سال جاری باید اعمال می شد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش 10 درصدی تعرفه برق در سال جاری از اول مهرماه اعمال شد خاطر نشان کرد:بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها باید سالانه تعرفه برق افزایش یابد تا تعرفه برق به قیمت تمام شده نزدیک شود بنابراین افزایش 10 درصدی تعرفه برق چیز جدیدی نیست و به آن اندازه نیست که بگوییم قیمت برق خیلی افزایش داشته است پس وزارت نیرو برای مراعات حال مشترکان برق و با توجه به اینکه مصرف برق در تابستان بالا می رود این مصوبه قانونی را با تاخیر اجرا و اعمال کرد.

فلاحتیان در گفت و گو با فارس با اشاره به اینکه بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت قرار بوده با افزایش سالانه 20 درصد قیمت حامل‌های انرژی، تعرفه‌های این حامل‌ها را به قیمت تمام شده برساند تصریح کرد:پس افزایش جدیدی بر تعرفه برق متصور نیست چرا که این رشد تعرفه مربوط به ابتدای سال بوده که بنا به دلایلی که اعلام کردم با تاخیر اعمال شده است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد:باید به این موضوع توجه ویژه ای شود که ایران ارزان‌ترین تعرفه برق دنیا را دارد.

فلاحتیان در پاسخ به برنامه دولت و وزارت نیرو برای افزایش تعرفه در سال آینده تأکید کرد: باید توجه داشت که این افزایش‌ها با توجه به قیمت تمام شده برق، بسیار ناچیز بوده است و این افزایش طبق قانون به صورت سالانه در نظر گرفته می‌شود؛ اما برای سال آینده هنوز تصمیمی مبنی بر تغییر تعرفه‌های برق اتخاذ نشده است.

برخی از مشترکان برق طی روزهای گذشته با این عنوان که درج بدهی گذشته بر روی قبوض برق مشترکان نشان از چیست؟ و آیا قیمت برق باز هم افزایش داشته است مسئولان ارشد وزارت نیرو با تاخیر در پاسخگویی به این نگرانی ها عنوان می کنند که رشد 10 درصدی تعرفه برق مربوط به الان نیست و اعمال افزایش 10 درصدی برق که قرار بود از ابتدای سال انجام شود با تاخیر و از مهر ماه انجام شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز