تبلیغات

90/ شايعات کثيف!

90/ شايعات کثيف!

شماره خبر : 136278

يک برداشت غلط و جانبدارانه از مکالمه رودررو داور مسابقه «استقلال – صبا» با مهدي رحمتي هنگام زدن پنالتي اول صباي قم و ديالوگ رد و بدل شده ميان اين دو تا ساعاتي در صفحات مجازي جنجال‌آفرين شد.

 

سوت آغاز

يک برداشت غلط و جانبدارانه از مکالمه رودررو داور مسابقه «استقلال صبا» با مهدي رحمتي هنگام زدن پنالتي اول صباي قم و ديالوگ رد و بدل شده ميان اين دو تا ساعاتي در صفحات مجازي جنجال‌آفرين شد. گويا شخصي که اين ويديو کوتاه را براي مقصد خاص خود تنظيم کرده بود مدعي شده که وقتي مهدي رحمتي و داور براي پاره‌اي از توضيحات راجع به وظايف دروازه‌بان هنگام پنالتي صحبت مي‌کردند، احمد صالحي داور مسابقه از رحمتي مي‌خواهد که وقتي دعا خواندنت قبل از زدن پنالتي تمام شد و خواستي رو به پنالتي‌زن قرار بگيري بلافاصله به سمت چپ شيرجه رفته تا توپ او را مهار کني!

دست بر قضا اين بخش از مکالمه بين داور و رحمتي هم که گفته مي‌شود سريع برگرد و از سمت چپ برو طوري انتخاب مي‌شود که شنونده و بيننده تصور کند داور دارد دروازه‌بان استقلال را راهنمايي کند که چگونه ضربه پنالتي را مهار کند...!

اين ويدئو کثيف چنان با سرعت در صفحات و شبکه‌هاي مجازي منتشر شد که عده‌اي ساده زود مکالمه فوق و صحت راهنمايي رحمتي از سوي داور را پذيرفتند بدون اين که به اين نتيجه برسند که اگر واقعاً راست مي‌گويند داور مسابقه از کجا مي‌دانسته که پنالتي‌زن صبا قرار است توپ را به سمت چپ دروازه بفرستد؟

متاسفانه در ورزش و به ويژه فوتبال ما تا دلتان بخواهد اين حرف و حديث‌ها زياد است و براي درست کردن شايعاتي تا اين حد کثيف و مشمئز کننده حتي به دلايل و مستنداتي چون مکالمات زنده هم متوسل مي‌شوند. غافل از اين که هر عقل سالم و با منطقي خيلي راحت مي‌تواند صحت و سقم اينگونه اخبار کذب را ولو داراي سند هم باشد تشخيص دهد.

به هر حال خوشحاليم که اين شايعه خيلي زود با هوشياري فوتبالدوستان و بخش وجدان رسانه‌اي خنثي شد و به قول معروف زمستان رفت و رو سياهي ماند براي زغال!

اما آيا بهتر نيست که اين عده خاص در فوتبال ما به جاي صرف انرژي براي درست کردن چنين صحنه‌هاي غيراخلاقي کمي به فکر اعتلاي فوتبال و سربلندي آن باشند؟

مهدي رحمتي هر چه باشد در فاز مهار پنالتي بهترين دروازه‌بان فوتبال ايران است و هرگز احتياج ندارد که براي موفقيت خودش و تيمش به اينگونه کارها متوسل شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز