تبلیغات

طرح گردش کتاب در رفسنجان آغاز شد

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان دراین طرح دانش آموزان کتاب هایی را که پیش از این مطالعه کرده اند و در کتابخانه منازلشان بدون استفاده و راکد مانده است در یک روز از هر ماه به مدرسه آورده و به همکلاسی یا دوست خود هدیه می دهند.
هدف از اجرای این طرح علاوه بر تشویق دانش آموزان به مطالعه کتاب، ترویج سنت حسنه هدیه دادن است.
با پیش بینی انجام شده در صورت تداوم این طرح طی 6 ماه آینده حدود ١٠ میلیارد ریال کتاب بدون هیچ هزینه ای بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی رفسنجان قابل گردش خواهد بود.
رفسنجان با این طرح و ده ها طرح دیگر که با همکاری و مشارکت نهادها، سازمان ها، دانشگاه ها، بخش های خصوصی و ... اجرا خواهد شد، خود را برای پایتختی کتاب ایران مهیا می کند.
طرح گردش کتاب به ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مدیریت آموزش و پرورش رفسنجان اجرا می شود.
طرح پایتخت کتاب ایران از سال 93 در کشور آغاز شد و شهرستان های رفسنجان، زرند، بم و کرمان از استان کرمان نامزد پایتخت کتاب ایران شده اند.
این طرح به منظور اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در خانواده های ایرانی در حال اجراست و شهرهای فعال در این حوزه عملکرد خود را مستندسازی می کنند.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7437/3028

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز