تبلیغات

شروع جنگ تجارت بین آمریکا و چین؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رییس جمهور منتخب آمریکا، دوالد ترامپ وعده داده است که با سخت گرفتن در تجارت با کشورهای مانند مکزیک و چین، شغل بیشتری ایجاد کند.

او برای تحقق این وعده قصد دارد، از تعرفه ها استفاده کند. ترامپ گفته  که اگر تجارت با کشورهای مکزیک و چین گران شود، شرکت ها متقاعد خواهند شد که در ایالت هایی مانند اوهایو، میشیگان و ایندیانا به تولید روی آورده و در نتیجه اشتغال بیشتری ایجاد می شود.

اما کارشناسان بر این باورندکه تعرفه‌ها کمکی به افزایش شغل نمی‌کند و شغل‌ها در ایالت ها‌کلیدی که‌به ترامپ رای داده‌اند بازنمی‌گردد.

آن‌ها معتقدند که شغل های از دست رفته دیگر باز نخواهد گشت و تعرفه ها این موضوع را علاوه بر اینکه حل نمی‌کند، بدتر می‌کند.

در جهان اقتصاد، گران‌کردن تعرفه ها به معنی شروع یک جنگ تجاری است؛کشورهایی مانند چین منتظر نمی‌مانند که با تعرفه هماهنگ شوند و احتمال دارد بازار آمریکا را تحریم کنند. با افزایش تعرفه‌ها،در کشور گرانی ایجاد می شود و تعرفه ها حتما نمی توانند شغل های از دست رفته از آمریکا به چین و مکزیک را بازگرداند.

منبع: سی ان ان مانی

22435

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز