تبلیغات

برخی زندان‌ها از نظر بهداشتی شرایط خوبی ندارند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شرایط برخی زندان‌ها از لحاظ بهداشتی اصلا خوب نیست و همه تقصیر را هم بر عهده قوه‌قضائیه و سازمان زندان‌ها نمی‌اندازیم.
سید حسن‌هاشمی‌در گفت وگو با ایرنا، درباره همکاری وزارت بهداشت با سازمان زندانها و اقدامات تربیتی و تامینی کشور، افزود: با سازمان زندان‌ها همکاری خوبی داریم و آنها هم هرچه از ما خواستند، از تجهیزات و امکانات تا مجوز، انجام دادیم. واقعیت این است که شرایط برخی زندان‌ها از لحاظ بهداشتی اصلا خوب نیست و همه تقصیر را هم بر عهده قوه قضائیه و سازمان زندانها نمی‌گذاریم.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مددجویان باید حتما بتوانند مشابه بقیه هموطنان که از خدمات بهداشتی بهره‌مند می‌شوند، سود ببرند. وی با اشاره به دیدار خود با وزیر دادگستری ادامه داد: در آن دیدار پرداخت 50 درصد هزینه سلامت زندانیان را متعهد شدیم و قرار شد 50 درصد را بیمه سلامت ایرانیان پرداخت کند اما تا کنون به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم. اگر این اتفاق بیفتد این رفتار ناپسند که با ورود زندانی به زندان دفترچه بیمه اش از بین می‌رود، خاتمه می‌یابد چون دولت با رفتن زندانی به زندان همچنان بیمه او را پرداخت می‌کند.
وزیر بهداشت همچنین از استقرار پزشک خانواده در زندانها و ارائه خدمات بهداشتی بهتر به زندانیان خبر داد و افزود زندانها در حوزه سلامت پروژه‌های نیمه تمام دارند. تا آنجایی که توانستیم به زندانها کمک کردیم و البته این کمک‌ها کافی نیست و خود قوه قضائیه مشکل اعتباری دارد.
**ترافیک مردم را عصبی می‌کند
عضو شورای شهر تهران درباره اقدامات وزارت بهداشت در دولت یازدهم گفت: بدون اغراق یکی از دستگاه‌هایی که در دولت تدبیر و امید درخشید وزارت بهداشت و درمان است.
به گزارش وبدا، ولی‌الله شجاع پوریان گفت: این وزارتخانه هم در زمینه گسترش زیرساخت‌های بهداشت و درمان که از نیازهای اساسی مردم است و هم اصلاح ساختارهایی که سال‌ها با مشکلات مختلفی باقی مانده بود، اقدامات خوبی انجام داده است. دسترسی مردم به خدمات بهداشتی، درمانی به ویژه در نقاط محروم را از دستاوردهای طرح تحول سلامت است. اگر این طرح به طور کامل و در همه بخش‌ها اجرا شود ما ازنظر سرانه بهداشت و سلامت جزو کشورهای پیشرفته خواهیم بود.
این عضو شورای شهر تهران با بیان این که بخشی از مردم که در مناطق محروم و حاشیه‌ای زندگی می‌کنند از اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند، گفت:. گسترش بیمه‌ها به ویژه تحت پوشش قرار گرفتن اقلام دارویی گران قیمت به مردم کمک می‌کند که بتوانند درمان‌شان را تداوم بخشند. شجاع پوریان در ادامه با تاکید بر این که به تعبیر جامعه پزشکی، پیشگیری راحت‌تر از درمان است، گفت: گسترش آلاینده‌ها، ترافیک، حمل و نقل باعث می‌شود که مردم از نظر روانی عصبی بشوند و در این خصوص همکاری‌های بین بخشی بین همه نهادها و وزارتخانه‌های ذیربط ضروری است. همه نهاد‌ها باید برای ارتقای سلامت مردم هم افزایی داشته باشند.
**رد پای عناصر ضدانقلابی در حوزه سلامت
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ادعاها مبنی بر انتشار مقالات جعلی از سوی بنده و سایر اساتید و نفرات برجسته علمی‌کشور، صددرصد دروغ است و پیگیری‌های اخیرمان خبر از فعالیت دست‌های پشت پرده ضد انقلاب در آن سوی مرزهای کشورمان می‌دهد.
رسول دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با فارس اذعان داشت: ادعاها مبنی بر انتشار مقالات جعلی از سوی بنده و سایر اساتید و نفرات برجسته علمی‌کشور، صد درصد دروغ است و رتبه‌های علمی ‌این‌اشخاص هیچ ارتباطی به پست‌هایشان ندارد. اینجانب 11 سال پیش و در سن 40‌سالگی و پیش از داشتن سمت کنونی‌ام، به درجه پروفسوری در رشته داروسازی صنعتی رسیده‌ام. نه تنها مدعیان انتشار مقالات جعلی هیچ علمی‌نسبت به مقاله‌نویسی ندارند، بلکه پیگیری‌های اخیرمان خبر از فعالیت دست‌های پشت پرده ضد انقلاب در آن سوی مرزهای کشورمان می‌دهد. رئیس سازمان غذا و دارو در پایان گفت: این 58 مقاله جعلی که در nature اعلام شده است ارتباطی با اینجانب و سایر دانشمندان شناخته شده ایران ندارد. اسامی‌کسانی که مقالاتی جعلی منتشر کرده‌اند مشخص است و هیچ ارتباطی و حتی تشابه اسمی‌هم با اینجانب و چندنفر دیگر از دانشمندان شناخته شده کشور ندارند.

ارسال ديدگاه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز